Mieszkanie w trakcie budowy czy gotowe – co wybrać?

Jeśli planuje się kupno mieszkania, ma się do wyboru dwa rozwiązania — kupić mieszkanie w trakcie budowy albo już ukończone. Powstaje wtedy u wielu inwestorów spora wątpliwość, które rozwiązanie jest lepsze. Warto więc przed podjęciem decyzji poznać wszystkie za i przeciw obu inwestycji.

Kupujemy mieszkanie w budowie

Dlaczego wiele osób decyduje się na kupienie mieszkania, które jeszcze nie istnieje? Mowa w takiej sytuacji o zakupie dziury w ziemi i deklaracji dewelopera, że za kilka lat będzie można wprowadzić się do nowego mieszkania.

Jak można się bez trudu domyślić, decydując się na takie mieszkanie, ma się znacznie większy wybór. Nieruchomości już gotowe są mniejszością na rynku i bardzo szybko się wyprzedają. Co więcej, często są również nieco droższe.

Oczywiście wadą kupna takiego mieszkania jest ryzyko, że nigdy nie dojdzie do jego powstania. Żaden deweloper nie da bowiem 100% pewności, że inwestycja zostanie doprowadzona do końca.

Czy warto kupować mieszkania gotowe?

Jak więc widać po powyższym opisie kupowanie nieistniejących jeszcze mieszkań ma sporo zalet, lecz także dość dużą wadę. Jak to natomiast wygląda w przypadku zakupu już wybudowanej i gotowej nieruchomości?

Choć odbiór mieszkania w Warszawie można zaplanować w dość niedługim czasie i po zakończeniu budowy nie czeka się specjalnie długo na możliwość wejścia z zamiar jego wykończenia, to jednak nie może się to nawet mierzyć z tym, jak szybko załatwia się wszystkie formalności, gdy mieszkanie już jest skończone. Jeśli więc komuś zależy na czasie, to kupno gotowej inwestycji jest zdecydowanie najlepszym wyborem.

Z racji tego, że przeważająca większość mieszkań w Warszawie jest sprzedana jeszcze przed ukończeniem inwestycji, to te, które są dostępne w sprzedaży jako ukończone, zwykle są tymi gorszymi — mogą mieć nie najlepszy układ, być w kiepskiej lokalizacji czy też mogą mieć inne istotne dla inwestora wady. Oczywiście nie jest to regułą, lecz trzeba mieć takie ryzyko na uwadze. Co więcej, chęć zakupienia gotowego mieszkania wymaga bardzo krótkiego czasu na zastanowienie, ponieważ takie nieruchomości zwykle szybko znikają z rynku.Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top