Sposoby osuszania fundamentów – kilka przykładów

Oto kilka sposobów na odwodnienie fundamentu domu. Metody, które omówimy to system płytek drenażowych, basen odciekowy, drenaż francuski i technologia bezwykopowa. Możesz wybrać tę, która będzie dla Ciebie najlepsza. W zależności od poziomu gleby, jedna z tych metod może być odpowiednia dla Twojego domu. Aby zapobiec przesiąkaniu wody do domu, upewnij się, że rury są zainstalowane w obszarze, który odprowadza prawidłowo.

Drenaż francuski

Wiele drenaży fundamentowych jest zaprojektowanych tak, aby prowadziły do światła dziennego. Jeśli jednak odpływ fundamentowy nie jest zainstalowany prawidłowo, może to prowadzić do infiltracji wody. W takich przypadkach bardziej opłacalną opcją jest przeniesienie odpływu w niższy obszar fundamentu. Dno rowu odpływowego nie powinno być głębsze niż linia poprowadzona od stopy pod kątem 45 stopni w dół. Ta technika może również powodować problemy z integralnością istniejącego fundamentu. Z tych powodów konsultacja z doświadczonym inżynierem fundamentów jest wysoce zalecana.

Francuski drenaż jest zwykle wykonany z czarnej falistej rury z tworzywa sztucznego. Materiał ten jest niedrogi i łatwo zginać, więc jest łatwy w instalacji. Rura jest wypełniona żwirem lub brudem. Jednak ta rura spustowa jest podatna na upadek, gdy ciężkie przedmioty są przenoszone nad nią. Nawet małe elementy wyposażenia mogą spowodować wystarczające ciśnienie, aby skompresować glebę i wypełnić rurę drenażową. Jeśli tak się stanie, cały fundament zostanie naruszony.

Przed rozpoczęciem projektu, upewnij się, że oznaczysz swoją własność gorącą linią „Call Before You Dig”, aby żadne podziemne linie użytkowe nie zostały naruszone podczas instalacji. Po zakończeniu pracy należy zasypać fundament, aby przywrócić oryginalny poziom gruntu. Nie zapomnij o użyciu taśmy ostrzegawczej i innych materiałów ochronnych. Po zakończeniu, będziesz z ulgą, że nie uszkodziłeś fundamentu.

Francuski drenaż to świetny sposób, aby zapobiec przedostawaniu się wody do piwnicy Twojego domu. Wykop jest wyłożony kamieniem lub żwirem i zawiera perforowaną rurę, która kieruje wodę z dala od fundamentów domu. Perforowana rura jest skierowana pod kątem w dół, aby zapewnić płynny drenaż. Można nawet przykryć ją tkaniną krajobrazową lub żwirem, aby zapobiec erozji. Należy również sprawdzić z lokalnymi urzędnikami budowlanymi o podziemnych usługach przed zainstalowaniem francuskiego drenażu.

Wewnętrzny system płytek drenażowych

Dobrym systemem drenażowym jest wewnętrzny system płytek drenażowych, który jest serią rur, które kierują wodę z dala od fundamentu domu i do studzienki, gdzie może być wypompowana przez pompę studzienną. O ile lustro wody nie jest niskie, ryzyko przesiąkania wody pod płytą jest bardzo wysokie. System ten jest stosunkowo niedrogi i łatwy do zainstalowania. Instalowanie go na początku budowy nowego domu jest doskonałym sposobem na ochronę fundamentu i domu przed uszkodzeniem przez wodę.

Wewnętrzne systemy płytek spustowych są bardziej powszechne niż zewnętrzne. Są one instalowane w obrębie fundamentu i prowadzone pod płytą podłogową. Rury prowadzą wody gruntowe z dala od domu. Zainstalowana pompa studzienna jest podłączona do studzienki, aby wyeliminować szkody wodne. W zależności od położenia geograficznego domu, można wybrać wewnętrzny lub zewnętrzny system płytek spustowych. Przed rozpoczęciem instalacji powinieneś mieć gotowe materiały. Pamiętaj, aby mieć swój jackhammer i skórzane rękawice handy.

Wewnętrzny system płytek drenażowych to świetny sposób, aby zapobiec wodzie gruntowej z wejściem do piwnicy lub przestrzeni pełzania. Choć niektóre domy nigdy nie będą go potrzebować, inne będą cierpieć na problemy z wodą z powodu szybkiego topnienia śniegu. Nawet jeśli twój dom jest zbudowany na wzgórzu, możesz nie mieć zainstalowanego systemu płytek odwadniających. Jeśli masz piwnicę, może to być szczególnie ważne podczas ulewnych deszczy lub szybkiego topnienia śniegu. I nie pozwól, aby myśl o wodzie przesiąkającej do domu przestraszyła cię.

W niektórych przypadkach zastrzyki mogą pomóc w naprawie problemów z fundamentami. Zastrzyki są konserwatywnym rozwiązaniem dla niektórych drobnych przecieków fundamentowych. Inną opcją jest zainstalowanie wewnętrznego systemu płytek spustowych, który działa w połączeniu z pompą studzienną. System ten pomaga uzyskać wodę z dala od fundamentu i uniknąć potencjalnych szkód strukturalnych. W przypadku, gdy Twój dom jest zbudowany na fundamencie blokowym, należy skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą w sprawie instalacji.

Technologia bezwykopowa

Technologia bezwykopowa jest skutecznym sposobem na zastąpienie istniejących lub przestarzałych drenaży fundamentowych. Konwencjonalne techniki obejmują wykopanie boku konstrukcji w celu uzyskania dostępu do odpływu. Metody te są drogie i czasochłonne. Jednak technologia bezwykopowa może sprawić, że praca pójdzie znacznie szybciej i bardziej opłacalnie. Jeśli musisz wymienić odpływ fundamentowy, będziesz potrzebował licencjonowanej firmy budowlanej do wykonania pracy bezwykopowej. Oto kilka zalet budowy bezwykopowej.

Naprawy linii kanalizacyjnej są powszechnym nagłym wypadkiem hydraulicznym. Złamane rury kanalizacyjne mogą spowodować zalanie w piwnicy. Ale zamiast kopać całą linię kanalizacyjną, aby rozwiązać problem, można użyć technologii bezwykopowej, aby zastąpić uszkodzoną część rury. Metoda ta jest przyjazna dla środowiska i może być bardziej opłacalna niż tradycyjne naprawy rur. Dzięki nowoczesnej technologii, proces ten może być wykonany w ułamku czasu, z minimalnym zakłóceniem krajobrazu.

Technologia bezwykopowa może być stosowana na wiele różnych sposobów. Jej podstawową zaletą jest to, że wymaga mniejszego naruszenia terenu. Oznacza to mniejszą liczbę pracowników i sprzętu. I, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, szybciej przywróci krajobraz do stanu pierwotnego. Ponadto można ją stosować w miejscach, w których wykopy nie byłyby możliwe w inny sposób. Na przykład w sytuacjach, gdy rura musi zostać wymieniona pod jezdnią, może być użyta bez powodowania szkód w ziemi.

Technologia bezwykopowa jest skuteczna w przypadku różnych projektów hydraulicznych. Pozwala na specjalistyczny sprzęt i techniki do wymiany rur linii kanalizacyjnej, z minimalnym zakłóceniem krajobrazu. Technik użyje kamery lokalizatora, aby znaleźć lokalizację problemu, a następnie przeciągnie specjalny sprzęt przez starą linię i zastąpi istniejącą instalację rurową. Metoda ta jest wydajna, bezpieczna i przyjazna dla środowiska. Eliminuje również potrzebę ciągłego kopania w ziemi.

Zlewnia ługująca

Zlewnia ługująca to rodzaj zlewni, która służy do zbierania wody deszczowej, która spływa z fundamentu budynku. Jest ona podobna do kosza wychwytującego, ale jest zainstalowana w sąsiedztwie głębokiej studzienki wychwytującej. Głęboka studzienka służy jako urządzenie wstępne i zapobiega spływowi poprzez zapewnienie odwodnienia grawitacyjnego. Kombinacja zlewni/odpływowa zlewnia jest zwykle preferowana, ale nie jest konieczna. Wypłukiwane umywalki powinny być stosowane tylko w miejscach, gdzie gleby są wysoce przepuszczalne. Projektanci powinni przewidzieć bezpieczny przelew w glebach wokół tych zlewów.

Przed wykopaniem zlewu należy najpierw określić głębokość gruntu, na której będzie przebiegać rura odwadniająca. Można to określić poprzez wykopanie otworu testowego na dole rury odwadniającej. Otwór testowy powinien wskazywać, że dno zlewni jest 5 stóp poniżej poziomu. Jeśli tak nie jest, można wykonać testy perkolacyjne, aby sprawdzić jakość materiału. Wreszcie, należy zbudować ogrodzenie z bramą przed kopaniem.

Drenaż obwodowy

Drenaż obwodowy wokół fundamentu jest wymagany przez International Residential Code. Jest on wymagany wokół fundamentów betonowych lub murowanych, a także piaskowych i żwirowych. Płyty drenażowe mogą być używane do kierowania wody z dala od fundamentu i z dala od domu do rury spustowej, unikając ciśnienia hydrostatycznego przy ścianie fundamentowej. Rury spustowe mogą być wykonane ze sztywnej płytki spustowej, perforowanej rury plastikowej lub elastycznych płytek spustowych, ale należy zachować ostrożność, aby uniknąć zgniecenia rur podczas zasypywania.

Po wyrównaniu fundamentu należy umieścić koc żwirowy nad rurą spustową i zainstalować go na obwodzie fundamentu. Koc żwirowy powinien mieć co najmniej sześć cali grubości i powinien być równy z powierzchnią fundamentu. Aby przedłużyć żywotność systemu odwadniającego, należy wyrównać działkę tak, aby była nachylona pod kątem co najmniej jednego cala na osiem stóp. Podczas instalacji drenażu stóp, nachylenie rury powinno być między 1:50 a 1:100. Jeśli nachylenie jest mniejsze niż jeden cal na osiem stóp, rura będzie zbierać wodę na poziomie stopy. System drenażowy powinien następnie opadać w górę do studzienki, gdzie silnik elektryczny odprowadzi wodę do systemu kanalizacyjnego.

Oprócz wewnętrznych drenaży obwodowych można zainstalować dreny zewnętrzne. Odpływy te zbierają wodę z ziemi i kierują ją z dala od fundamentu. Wewnętrzne dreny obwodowe nie są idealnym rozwiązaniem, ponieważ odsłaniają stopy i pozwalają wodzie gruntowej przesiąkać do piwnicy. Gleba może prowadzić do ruchu fundamentu przez lata, a drenaż obwodowy może to spowodować. Jeśli nie masz odpływu zewnętrznego, powinieneś zainstalować pompę studzienną. Sześciocalowa linia powinna przenikać przez stopę w pobliżu lokalizacji studzienki.

Sposoby odwadniania fundamentu – kilka przykładów

Przedstawiamy kilka sposobów odwadniania fundamentu domu. Metody, które omówimy, to system płytek drenażowych wewnątrz budynku, basen odciekowy, drenaż francuski i technologia bezwykopowa. Możesz wybrać ten, który działa najlepiej dla Ciebie. W zależności od poziomu gleby, jedna z tych metod może być odpowiednia dla Twojego domu. Aby zapobiec przesiąkaniu wody do domu, upewnij się, że rury są zainstalowane w obszarze, który odprowadza prawidłowo.

Drenaż francuski

Wiele drenaży fundamentowych jest zaprojektowanych tak, aby prowadziły do światła dziennego. Jeśli jednak odpływ fundamentowy nie jest zainstalowany prawidłowo, może to prowadzić do infiltracji wody. W takich przypadkach bardziej opłacalną opcją jest przeniesienie odpływu w niższy obszar fundamentu. Dno rowu odpływowego nie powinno być głębsze niż linia poprowadzona od stopy pod kątem 45 stopni w dół. Ta technika może również powodować problemy z integralnością istniejącego fundamentu. Z tych powodów konsultacja z doświadczonym inżynierem fundamentów jest wysoce zalecana.

Francuski drenaż jest zwykle wykonany z czarnej falistej rury z tworzywa sztucznego. Materiał ten jest niedrogi i łatwo zginać, więc jest łatwy w instalacji. Rura jest wypełniona żwirem lub brudem. Jednak ta rura spustowa jest podatna na upadek, gdy ciężkie przedmioty są przenoszone nad nią. Nawet małe elementy wyposażenia mogą spowodować wystarczające ciśnienie, aby skompresować glebę i wypełnić rurę drenażową. Jeśli tak się stanie, cały fundament zostanie naruszony.

Przed rozpoczęciem projektu, upewnij się, że oznaczysz swoją własność gorącą linią „Call Before You Dig”, aby żadne podziemne linie użytkowe nie zostały naruszone podczas instalacji. Po zakończeniu pracy należy zasypać fundament, aby przywrócić oryginalny poziom gruntu. Nie zapomnij o użyciu taśmy ostrzegawczej i innych materiałów ochronnych. Po zakończeniu, będziesz z ulgą, że nie uszkodziłeś fundamentu.

Francuski drenaż to świetny sposób, aby zapobiec przedostawaniu się wody do piwnicy Twojego domu. Wykop jest wyłożony kamieniem lub żwirem i zawiera perforowaną rurę, która kieruje wodę z dala od fundamentów domu. Perforowana rura jest skierowana pod kątem w dół, aby zapewnić płynny drenaż. Można nawet przykryć ją tkaniną krajobrazową lub żwirem, aby zapobiec erozji. Należy również sprawdzić z lokalnymi urzędnikami budowlanymi o podziemnych usługach przed zainstalowaniem francuskiego drenażu.

Wewnętrzny system płytek drenażowych

Dobrym systemem drenażowym jest wewnętrzny system płytek drenażowych, który jest serią rur, które kierują wodę z dala od fundamentu domu i do studzienki, gdzie może być wypompowana przez pompę studzienną. O ile lustro wody nie jest niskie, ryzyko przesiąkania wody pod płytą jest bardzo wysokie. System ten jest stosunkowo niedrogi i łatwy do zainstalowania. Instalowanie go na początku budowy nowego domu jest doskonałym sposobem na ochronę fundamentu i domu przed uszkodzeniem przez wodę.

Wewnętrzne systemy płytek spustowych są bardziej powszechne niż zewnętrzne. Są one instalowane w obrębie fundamentu i prowadzone pod płytą podłogową. Rury prowadzą wody gruntowe z dala od domu. Zainstalowana pompa studzienna jest podłączona do studzienki, aby wyeliminować szkody wodne. W zależności od położenia geograficznego domu, można wybrać wewnętrzny lub zewnętrzny system płytek spustowych. Przed rozpoczęciem instalacji powinieneś mieć gotowe materiały. Pamiętaj, aby mieć swój jackhammer i skórzane rękawice handy.

Wewnętrzny system płytek drenażowych to świetny sposób, aby zapobiec wodzie gruntowej z wejściem do piwnicy lub przestrzeni pełzania. Choć niektóre domy nigdy nie będą go potrzebować, inne będą cierpieć na problemy z wodą z powodu szybkiego topnienia śniegu. Nawet jeśli twój dom jest zbudowany na wzgórzu, możesz nie mieć zainstalowanego systemu płytek odwadniających. Jeśli masz piwnicę, może to być szczególnie ważne podczas ulewnych deszczy lub szybkiego topnienia śniegu. I nie pozwól, aby myśl o wodzie przesiąkającej do domu przestraszyła cię.

W niektórych przypadkach zastrzyki mogą pomóc w naprawie problemów z fundamentami. Zastrzyki są konserwatywnym rozwiązaniem dla niektórych drobnych przecieków fundamentowych. Inną opcją jest zainstalowanie wewnętrznego systemu płytek spustowych, który działa w połączeniu z pompą studzienną. System ten pomaga uzyskać wodę z dala od fundamentu i uniknąć potencjalnych szkód strukturalnych. W przypadku, gdy Twój dom jest zbudowany na fundamencie blokowym, należy skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą w sprawie instalacji.

Technologia bezwykopowa

Technologia bezwykopowa jest skutecznym sposobem na zastąpienie istniejących lub przestarzałych drenaży fundamentowych. Konwencjonalne techniki obejmują wykopanie boku konstrukcji w celu uzyskania dostępu do odpływu. Metody te są drogie i czasochłonne. Jednak technologia bezwykopowa może sprawić, że praca pójdzie znacznie szybciej i bardziej opłacalnie. Jeśli musisz wymienić odpływ fundamentowy, będziesz potrzebował licencjonowanej firmy budowlanej do wykonania pracy bezwykopowej. Oto kilka zalet budowy bezwykopowej.

Naprawy linii kanalizacyjnej są powszechnym nagłym wypadkiem hydraulicznym. Złamane rury kanalizacyjne mogą spowodować zalanie w piwnicy. Ale zamiast kopać całą linię kanalizacyjną, aby rozwiązać problem, można użyć technologii bezwykopowej, aby zastąpić uszkodzoną część rury. Metoda ta jest przyjazna dla środowiska i może być bardziej opłacalna niż tradycyjne naprawy rur. Dzięki nowoczesnej technologii, proces ten może być wykonany w ułamku czasu, z minimalnym zakłóceniem krajobrazu.

Technologia bezwykopowa może być stosowana na wiele różnych sposobów. Jej podstawową zaletą jest to, że wymaga mniejszego naruszenia terenu. Oznacza to mniejszą liczbę pracowników i sprzętu. I, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, szybciej przywróci krajobraz do stanu pierwotnego. Ponadto można ją stosować w miejscach, w których wykopy nie byłyby możliwe w inny sposób. Na przykład w sytuacjach, gdy rura musi zostać wymieniona pod jezdnią, może być użyta bez powodowania szkód w ziemi.

Technologia bezwykopowa jest skuteczna w przypadku różnych projektów hydraulicznych. Pozwala na specjalistyczny sprzęt i techniki do wymiany rur linii kanalizacyjnej, z minimalnym zakłóceniem krajobrazu. Technik użyje kamery lokalizatora, aby znaleźć lokalizację problemu, a następnie przeciągnie specjalny sprzęt przez starą linię i zastąpi istniejącą instalację rurową. Metoda ta jest wydajna, bezpieczna i przyjazna dla środowiska. Eliminuje również potrzebę ciągłego kopania w ziemi.

Zlewnia ługująca

Zlewnia ługująca to rodzaj zlewni, która służy do zbierania wody deszczowej, która spływa z fundamentu budynku. Jest ona podobna do kosza wychwytującego, ale jest zainstalowana w sąsiedztwie głębokiej studzienki wychwytującej. Głęboka studzienka służy jako urządzenie wstępne i zapobiega spływowi poprzez zapewnienie odwodnienia grawitacyjnego. Kombinacja zlewni/odpływowa zlewnia jest zwykle preferowana, ale nie jest konieczna. Wypłukiwane umywalki powinny być stosowane tylko w miejscach, gdzie gleby są wysoce przepuszczalne. Projektanci powinni przewidzieć bezpieczny przelew w glebach wokół tych zlewów.

Przed wykopaniem zlewu należy najpierw określić głębokość gruntu, na której będzie przebiegać rura odwadniająca. Można to określić poprzez wykopanie otworu testowego na dole rury odwadniającej. Otwór testowy powinien wskazywać, że dno zlewni jest 5 stóp poniżej poziomu. Jeśli tak nie jest, można wykonać testy perkolacyjne, aby sprawdzić jakość materiału. Wreszcie, należy zbudować ogrodzenie z bramą przed kopaniem.

Drenaż obwodowy

Drenaż obwodowy wokół fundamentu jest wymagany przez International Residential Code. Jest on wymagany wokół fundamentów betonowych lub murowanych, a także piaskowych i żwirowych. Płyty drenażowe mogą być używane do kierowania wody z dala od fundamentu i z dala od domu do rury spustowej, unikając ciśnienia hydrostatycznego przy ścianie fundamentowej. Rury spustowe mogą być wykonane ze sztywnej płytki spustowej, perforowanej rury plastikowej lub elastycznych płytek spustowych, ale należy zachować ostrożność, aby uniknąć zgniecenia rur podczas zasypywania.

Po wyrównaniu fundamentu należy umieścić koc żwirowy nad rurą spustową i zainstalować go na obwodzie fundamentu. Koc żwirowy powinien mieć co najmniej sześć cali grubości i powinien być równy z powierzchnią fundamentu. Aby przedłużyć żywotność systemu odwadniającego, należy wyrównać działkę tak, aby była nachylona pod kątem co najmniej jednego cala na osiem stóp. Podczas instalacji drenażu stóp, nachylenie rury powinno być między 1:50 a 1:100. Jeśli nachylenie jest mniejsze niż jeden cal na osiem stóp, rura będzie zbierać wodę na poziomie stopy. System drenażowy powinien następnie opadać w górę do studzienki, gdzie silnik elektryczny odprowadzi wodę do systemu kanalizacyjnego.

Oprócz wewnętrznych drenaży obwodowych można zainstalować dreny zewnętrzne. Odpływy te zbierają wodę z ziemi i kierują ją z dala od fundamentu. Wewnętrzne dreny obwodowe nie są idealnym rozwiązaniem, ponieważ odsłaniają stopy i pozwalają wodzie gruntowej przesiąkać do piwnicy. Gleba może prowadzić do ruchu fundamentu przez lata, a drenaż obwodowy może to spowodować. Jeśli nie masz odpływu zewnętrznego, powinieneś zainstalować pompę studzienną. Sześciocalowa linia powinna przenikać przez stopę w pobliżu lokalizacji studzienki.

Sposoby odwadniania fundamentu – kilka przykładów

Przedstawiamy kilka sposobów odwadniania fundamentu domu. Metody, które omówimy, to system płytek drenażowych wewnątrz budynku, basen odciekowy, drenaż francuski i technologia bezwykopowa. Możesz wybrać ten, który działa najlepiej dla Ciebie. W zależności od poziomu gleby, jedna z tych metod może być odpowiednia dla Twojego domu. Aby zapobiec przesiąkaniu wody do domu, upewnij się, że rury są zainstalowane w obszarze, który odprowadza prawidłowo.

Drenaż francuski

Wiele drenaży fundamentowych jest zaprojektowanych tak, aby prowadziły do światła dziennego. Jeśli jednak odpływ fundamentowy nie jest zainstalowany prawidłowo, może to prowadzić do infiltracji wody. W takich przypadkach bardziej opłacalną opcją jest przeniesienie odpływu w niższy obszar fundamentu. Dno rowu odpływowego nie powinno być głębsze niż linia poprowadzona od stopy pod kątem 45 stopni w dół. Ta technika może również powodować problemy z integralnością istniejącego fundamentu. Z tych powodów konsultacja z doświadczonym inżynierem fundamentów jest wysoce zalecana.

Francuski drenaż jest zwykle wykonany z czarnej falistej rury z tworzywa sztucznego. Materiał ten jest niedrogi i łatwo zginać, więc jest łatwy w instalacji. Rura jest wypełniona żwirem lub brudem. Jednak ta rura spustowa jest podatna na upadek, gdy ciężkie przedmioty są przenoszone nad nią. Nawet małe elementy wyposażenia mogą spowodować wystarczające ciśnienie, aby skompresować glebę i wypełnić rurę drenażową. Jeśli tak się stanie, cały fundament zostanie naruszony.

Przed rozpoczęciem projektu, upewnij się, że oznaczysz swoją własność gorącą linią „Call Before You Dig”, aby żadne podziemne linie użytkowe nie zostały naruszone podczas instalacji. Po zakończeniu pracy należy zasypać fundament, aby przywrócić oryginalny poziom gruntu. Nie zapomnij o użyciu taśmy ostrzegawczej i innych materiałów ochronnych. Po zakończeniu, będziesz z ulgą, że nie uszkodziłeś fundamentu.

Francuski drenaż to świetny sposób, aby zapobiec przedostawaniu się wody do piwnicy Twojego domu. Wykop jest wyłożony kamieniem lub żwirem i zawiera perforowaną rurę, która kieruje wodę z dala od fundamentów domu. Perforowana rura jest skierowana pod kątem w dół, aby zapewnić płynny drenaż. Można nawet przykryć ją tkaniną krajobrazową lub żwirem, aby zapobiec erozji. Należy również sprawdzić z lokalnymi urzędnikami budowlanymi o podziemnych usługach przed zainstalowaniem francuskiego drenażu.

Wewnętrzny system płytek drenażowych

Dobrym systemem drenażowym jest wewnętrzny system płytek drenażowych, który jest serią rur, które kierują wodę z dala od fundamentu domu i do studzienki, gdzie może być wypompowana przez pompę studzienną. O ile lustro wody nie jest niskie, ryzyko przesiąkania wody pod płytą jest bardzo wysokie. System ten jest stosunkowo niedrogi i łatwy do zainstalowania. Instalowanie go na początku budowy nowego domu jest doskonałym sposobem na ochronę fundamentu i domu przed uszkodzeniem przez wodę.

Wewnętrzne systemy płytek spustowych są bardziej powszechne niż zewnętrzne. Są one instalowane w obrębie fundamentu i prowadzone pod płytą podłogową. Rury prowadzą wody gruntowe z dala od domu. Zainstalowana pompa studzienna jest podłączona do studzienki, aby wyeliminować szkody wodne. W zależności od położenia geograficznego domu, można wybrać wewnętrzny lub zewnętrzny system płytek spustowych. Przed rozpoczęciem instalacji powinieneś mieć gotowe materiały. Pamiętaj, aby mieć swój jackhammer i skórzane rękawice handy.

Wewnętrzny system płytek drenażowych to świetny sposób, aby zapobiec wodzie gruntowej z wejściem do piwnicy lub przestrzeni pełzania. Choć niektóre domy nigdy nie będą go potrzebować, inne będą cierpieć na problemy z wodą z powodu szybkiego topnienia śniegu. Nawet jeśli twój dom jest zbudowany na wzgórzu, możesz nie mieć zainstalowanego systemu płytek odwadniających. Jeśli masz piwnicę, może to być szczególnie ważne podczas ulewnych deszczy lub szybkiego topnienia śniegu. I nie pozwól, aby myśl o wodzie przesiąkającej do domu przestraszyła cię.

W niektórych przypadkach zastrzyki mogą pomóc w naprawie problemów z fundamentami. Zastrzyki są konserwatywnym rozwiązaniem dla niektórych drobnych przecieków fundamentowych. Inną opcją jest zainstalowanie wewnętrznego systemu płytek spustowych, który działa w połączeniu z pompą studzienną. System ten pomaga uzyskać wodę z dala od fundamentu i uniknąć potencjalnych szkód strukturalnych. W przypadku, gdy Twój dom jest zbudowany na fundamencie blokowym, należy skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą w sprawie instalacji.

Technologia bezwykopowa

Technologia bezwykopowa jest skutecznym sposobem na zastąpienie istniejących lub przestarzałych drenaży fundamentowych. Konwencjonalne techniki obejmują wykopanie boku konstrukcji w celu uzyskania dostępu do odpływu. Metody te są drogie i czasochłonne. Jednak technologia bezwykopowa może sprawić, że praca pójdzie znacznie szybciej i bardziej opłacalnie. Jeśli musisz wymienić odpływ fundamentowy, będziesz potrzebował licencjonowanej firmy budowlanej do wykonania pracy bezwykopowej. Oto kilka zalet budowy bezwykopowej.

Naprawy linii kanalizacyjnej są powszechnym nagłym wypadkiem hydraulicznym. Złamane rury kanalizacyjne mogą spowodować zalanie w piwnicy. Ale zamiast kopać całą linię kanalizacyjną, aby rozwiązać problem, można użyć technologii bezwykopowej, aby zastąpić uszkodzoną część rury. Metoda ta jest przyjazna dla środowiska i może być bardziej opłacalna niż tradycyjne naprawy rur. Dzięki nowoczesnej technologii, proces ten może być wykonany w ułamku czasu, z minimalnym zakłóceniem krajobrazu.

Technologia bezwykopowa może być stosowana na wiele różnych sposobów. Jej podstawową zaletą jest to, że wymaga mniejszego naruszenia terenu. Oznacza to mniejszą liczbę pracowników i sprzętu. I, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, szybciej przywróci krajobraz do stanu pierwotnego. Ponadto można ją stosować w miejscach, w których wykopy nie byłyby możliwe w inny sposób. Na przykład w sytuacjach, gdy rura musi zostać wymieniona pod jezdnią, może być użyta bez powodowania szkód w ziemi.

Technologia bezwykopowa jest skuteczna w przypadku różnych projektów hydraulicznych. Pozwala na specjalistyczny sprzęt i techniki do wymiany rur linii kanalizacyjnej, z minimalnym zakłóceniem krajobrazu. Technik użyje kamery lokalizatora, aby znaleźć lokalizację problemu, a następnie przeciągnie specjalny sprzęt przez starą linię i zastąpi istniejącą instalację rurową. Metoda ta jest wydajna, bezpieczna i przyjazna dla środowiska. Eliminuje również potrzebę ciągłego kopania w ziemi.

Zlewnia ługująca

Zlewnia ługująca to rodzaj zlewni, która służy do zbierania wody deszczowej, która spływa z fundamentu budynku. Jest ona podobna do kosza wychwytującego, ale jest zainstalowana w sąsiedztwie głębokiej studzienki wychwytującej. Głęboka studzienka służy jako urządzenie wstępne i zapobiega spływowi poprzez zapewnienie odwodnienia grawitacyjnego. Kombinacja zlewni/odpływowa zlewnia jest zwykle preferowana, ale nie jest konieczna. Wypłukiwane umywalki powinny być stosowane tylko w miejscach, gdzie gleby są wysoce przepuszczalne. Projektanci powinni przewidzieć bezpieczny przelew w glebach wokół tych zlewów.

Przed wykopaniem zlewu należy najpierw określić głębokość gruntu, na której będzie przebiegać rura odwadniająca. Można to określić poprzez wykopanie otworu testowego na dole rury odwadniającej. Otwór testowy powinien wskazywać, że dno zlewni jest 5 stóp poniżej poziomu. Jeśli tak nie jest, można wykonać testy perkolacyjne, aby sprawdzić jakość materiału. Wreszcie, należy zbudować ogrodzenie z bramą przed kopaniem.

Drenaż obwodowy

Drenaż obwodowy wokół fundamentu jest wymagany przez International Residential Code. Jest on wymagany wokół fundamentów betonowych lub murowanych, a także piaskowych i żwirowych. Płyty drenażowe mogą być używane do kierowania wody z dala od fundamentu i z dala od domu do rury spustowej, unikając ciśnienia hydrostatycznego przy ścianie fundamentowej. Rury spustowe mogą być wykonane ze sztywnej płytki spustowej, perforowanej rury plastikowej lub elastycznych płytek spustowych, ale należy zachować ostrożność, aby uniknąć zgniecenia rur podczas zasypywania.

Po wyrównaniu fundamentu należy umieścić koc żwirowy nad rurą spustową i zainstalować go na obwodzie fundamentu. Koc żwirowy powinien mieć co najmniej sześć cali grubości i powinien być równy z powierzchnią fundamentu. Aby przedłużyć żywotność systemu odwadniającego, należy wyrównać działkę tak, aby była nachylona pod kątem co najmniej jednego cala na osiem stóp. Podczas instalacji drenażu stóp, nachylenie rury powinno być między 1:50 a 1:100. Jeśli nachylenie jest mniejsze niż jeden cal na osiem stóp, rura będzie zbierać wodę na poziomie stopy. System drenażowy powinien następnie opadać w górę do studzienki, gdzie silnik elektryczny odprowadzi wodę do systemu kanalizacyjnego.

Oprócz wewnętrznych drenaży obwodowych można zainstalować dreny zewnętrzne. Odpływy te zbierają wodę z ziemi i kierują ją z dala od fundamentu. Wewnętrzne dreny obwodowe nie są idealnym rozwiązaniem, ponieważ odsłaniają stopy i pozwalają wodzie gruntowej przesiąkać do piwnicy. Gleba może prowadzić do ruchu fundamentu przez lata, a drenaż obwodowy może to spowodować. Jeśli nie masz odpływu zewnętrznego, powinieneś zainstalować pompę studzienną. Sześciocalowa linia powinna przenikać przez stopę w pobliżu lokalizacji studzienki.

Sposoby odwadniania fundamentu – kilka przykładów

Przedstawiamy kilka sposobów odwadniania fundamentu domu. Metody, które omówimy, to system płytek drenażowych wewnątrz budynku, basen odciekowy, drenaż francuski i technologia bezwykopowa. Możesz wybrać ten, który działa najlepiej dla Ciebie. W zależności od poziomu gleby, jedna z tych metod może być odpowiednia dla Twojego domu. Aby zapobiec przesiąkaniu wody do domu, upewnij się, że rury są zainstalowane w obszarze, który odprowadza prawidłowo.

Drenaż francuski

Wiele drenaży fundamentowych jest zaprojektowanych tak, aby prowadziły do światła dziennego. Jeśli jednak odpływ fundamentowy nie jest zainstalowany prawidłowo, może to prowadzić do infiltracji wody. W takich przypadkach bardziej opłacalną opcją jest przeniesienie odpływu w niższy obszar fundamentu. Dno rowu odpływowego nie powinno być głębsze niż linia poprowadzona od stopy pod kątem 45 stopni w dół. Ta technika może również powodować problemy z integralnością istniejącego fundamentu. Z tych powodów konsultacja z doświadczonym inżynierem fundamentów jest wysoce zalecana.

Francuski drenaż jest zwykle wykonany z czarnej falistej rury z tworzywa sztucznego. Materiał ten jest niedrogi i łatwo zginać, więc jest łatwy w instalacji. Rura jest wypełniona żwirem lub brudem. Jednak ta rura spustowa jest podatna na upadek, gdy ciężkie przedmioty są przenoszone nad nią. Nawet małe elementy wyposażenia mogą spowodować wystarczające ciśnienie, aby skompresować glebę i wypełnić rurę drenażową. Jeśli tak się stanie, cały fundament zostanie naruszony.

Przed rozpoczęciem projektu, upewnij się, że oznaczysz swoją własność gorącą linią „Call Before You Dig”, aby żadne podziemne linie użytkowe nie zostały naruszone podczas instalacji. Po zakończeniu pracy należy zasypać fundament, aby przywrócić oryginalny poziom gruntu. Nie zapomnij o użyciu taśmy ostrzegawczej i innych materiałów ochronnych. Po zakończeniu, będziesz z ulgą, że nie uszkodziłeś fundamentu.

Francuski drenaż to świetny sposób, aby zapobiec przedostawaniu się wody do piwnicy Twojego domu. Wykop jest wyłożony kamieniem lub żwirem i zawiera perforowaną rurę, która kieruje wodę z dala od fundamentów domu. Perforowana rura jest skierowana pod kątem w dół, aby zapewnić płynny drenaż. Można nawet przykryć ją tkaniną krajobrazową lub żwirem, aby zapobiec erozji. Należy również sprawdzić z lokalnymi urzędnikami budowlanymi o podziemnych usługach przed zainstalowaniem francuskiego drenażu.

Wewnętrzny system płytek drenażowych

Dobrym systemem drenażowym jest wewnętrzny system płytek drenażowych, który jest serią rur, które kierują wodę z dala od fundamentu domu i do studzienki, gdzie może być wypompowana przez pompę studzienną. O ile lustro wody nie jest niskie, ryzyko przesiąkania wody pod płytą jest bardzo wysokie. System ten jest stosunkowo niedrogi i łatwy do zainstalowania. Instalowanie go na początku budowy nowego domu jest doskonałym sposobem na ochronę fundamentu i domu przed uszkodzeniem przez wodę.

Wewnętrzne systemy płytek spustowych są bardziej powszechne niż zewnętrzne. Są one instalowane w obrębie fundamentu i prowadzone pod płytą podłogową. Rury prowadzą wody gruntowe z dala od domu. Zainstalowana pompa studzienna jest podłączona do studzienki, aby wyeliminować szkody wodne. W zależności od położenia geograficznego domu, można wybrać wewnętrzny lub zewnętrzny system płytek spustowych. Przed rozpoczęciem instalacji powinieneś mieć gotowe materiały. Pamiętaj, aby mieć swój jackhammer i skórzane rękawice handy.

Wewnętrzny system płytek drenażowych to świetny sposób, aby zapobiec wodzie gruntowej z wejściem do piwnicy lub przestrzeni pełzania. Choć niektóre domy nigdy nie będą go potrzebować, inne będą cierpieć na problemy z wodą z powodu szybkiego topnienia śniegu. Nawet jeśli twój dom jest zbudowany na wzgórzu, możesz nie mieć zainstalowanego systemu płytek odwadniających. Jeśli masz piwnicę, może to być szczególnie ważne podczas ulewnych deszczy lub szybkiego topnienia śniegu. I nie pozwól, aby myśl o wodzie przesiąkającej do domu przestraszyła cię.

W niektórych przypadkach zastrzyki mogą pomóc w naprawie problemów z fundamentami. Zastrzyki są konserwatywnym rozwiązaniem dla niektórych drobnych przecieków fundamentowych. Inną opcją jest zainstalowanie wewnętrznego systemu płytek spustowych, który działa w połączeniu z pompą studzienną. System ten pomaga uzyskać wodę z dala od fundamentu i uniknąć potencjalnych szkód strukturalnych. W przypadku, gdy Twój dom jest zbudowany na fundamencie blokowym, należy skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą w sprawie instalacji.

Technologia bezwykopowa

Technologia bezwykopowa jest skutecznym sposobem na zastąpienie istniejących lub przestarzałych drenaży fundamentowych. Konwencjonalne techniki obejmują wykopanie boku konstrukcji w celu uzyskania dostępu do odpływu. Metody te są drogie i czasochłonne. Jednak technologia bezwykopowa może sprawić, że praca pójdzie znacznie szybciej i bardziej opłacalnie. Jeśli musisz wymienić odpływ fundamentowy, będziesz potrzebował licencjonowanej firmy budowlanej do wykonania pracy bezwykopowej. Oto kilka zalet budowy bezwykopowej.

Naprawy linii kanalizacyjnej są powszechnym nagłym wypadkiem hydraulicznym. Złamane rury kanalizacyjne mogą spowodować zalanie w piwnicy. Ale zamiast kopać całą linię kanalizacyjną, aby rozwiązać problem, można użyć technologii bezwykopowej, aby zastąpić uszkodzoną część rury. Metoda ta jest przyjazna dla środowiska i może być bardziej opłacalna niż tradycyjne naprawy rur. Dzięki nowoczesnej technologii, proces ten może być wykonany w ułamku czasu, z minimalnym zakłóceniem krajobrazu.

Technologia bezwykopowa może być stosowana na wiele różnych sposobów. Jej podstawową zaletą jest to, że wymaga mniejszego naruszenia terenu. Oznacza to mniejszą liczbę pracowników i sprzętu. I, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, szybciej przywróci krajobraz do stanu pierwotnego. Ponadto można ją stosować w miejscach, w których wykopy nie byłyby możliwe w inny sposób. Na przykład w sytuacjach, gdy rura musi zostać wymieniona pod jezdnią, może być użyta bez powodowania szkód w ziemi.

Technologia bezwykopowa jest skuteczna w przypadku różnych projektów hydraulicznych. Pozwala na specjalistyczny sprzęt i techniki do wymiany rur linii kanalizacyjnej, z minimalnym zakłóceniem krajobrazu. Technik użyje kamery lokalizatora, aby znaleźć lokalizację problemu, a następnie przeciągnie specjalny sprzęt przez starą linię i zastąpi istniejącą instalację rurową. Metoda ta jest wydajna, bezpieczna i przyjazna dla środowiska. Eliminuje również potrzebę ciągłego kopania w ziemi.

Zlewnia ługująca

Zlewnia ługująca to rodzaj zlewni, która służy do zbierania wody deszczowej, która spływa z fundamentu budynku. Jest ona podobna do kosza wychwytującego, ale jest zainstalowana w sąsiedztwie głębokiej studzienki wychwytującej. Głęboka studzienka służy jako urządzenie wstępne i zapobiega spływowi poprzez zapewnienie odwodnienia grawitacyjnego. Kombinacja zlewni/odpływowa zlewnia jest zwykle preferowana, ale nie jest konieczna. Wypłukiwane umywalki powinny być stosowane tylko w miejscach, gdzie gleby są wysoce przepuszczalne. Projektanci powinni przewidzieć bezpieczny przelew w glebach wokół tych zlewów.

Przed wykopaniem zlewu należy najpierw określić głębokość gruntu, na której będzie przebiegać rura odwadniająca. Można to określić poprzez wykopanie otworu testowego na dole rury odwadniającej. Otwór testowy powinien wskazywać, że dno zlewni jest 5 stóp poniżej poziomu. Jeśli tak nie jest, można wykonać testy perkolacyjne, aby sprawdzić jakość materiału. Wreszcie, należy zbudować ogrodzenie z bramą przed kopaniem.

Drenaż obwodowy

Drenaż obwodowy wokół fundamentu jest wymagany przez International Residential Code. Jest on wymagany wokół fundamentów betonowych lub murowanych, a także piaskowych i żwirowych. Płyty drenażowe mogą być używane do kierowania wody z dala od fundamentu i z dala od domu do rury spustowej, unikając ciśnienia hydrostatycznego przy ścianie fundamentowej. Rury spustowe mogą być wykonane ze sztywnej płytki spustowej, perforowanej rury plastikowej lub elastycznych płytek spustowych, ale należy zachować ostrożność, aby uniknąć zgniecenia rur podczas zasypywania.

Po wyrównaniu fundamentu należy umieścić koc żwirowy nad rurą spustową i zainstalować go na obwodzie fundamentu. Koc żwirowy powinien mieć co najmniej sześć cali grubości i powinien być równy z powierzchnią fundamentu. Aby przedłużyć żywotność systemu odwadniającego, należy wyrównać działkę tak, aby była nachylona pod kątem co najmniej jednego cala na osiem stóp. Podczas instalacji drenażu stóp, nachylenie rury powinno być między 1:50 a 1:100. Jeśli nachylenie jest mniejsze niż jeden cal na osiem stóp, rura będzie zbierać wodę na poziomie stopy. System drenażowy powinien następnie opadać w górę do studzienki, gdzie silnik elektryczny odprowadzi wodę do systemu kanalizacyjnego.

Oprócz wewnętrznych drenaży obwodowych można zainstalować dreny zewnętrzne. Odpływy te zbierają wodę z ziemi i kierują ją z dala od fundamentu. Wewnętrzne dreny obwodowe nie są idealnym rozwiązaniem, ponieważ odsłaniają stopy i pozwalają wodzie gruntowej przesiąkać do piwnicy. Gleba może prowadzić do ruchu fundamentu przez lata, a drenaż obwodowy może to spowodować. Jeśli nie masz odpływu zewnętrznego, powinieneś zainstalować pompę studzienną. Sześciocalowa linia powinna przenikać przez stopę w pobliżu lokalizacji studzienki.

Sposoby odwadniania fundamentu – kilka przykładów

Przedstawiamy kilka sposobów odwadniania fundamentu domu. Metody, które omówimy, to system płytek drenażowych wewnątrz budynku, basen odciekowy, drenaż francuski i technologia bezwykopowa. Możesz wybrać ten, który działa najlepiej dla Ciebie. W zależności od poziomu gleby, jedna z tych metod może być odpowiednia dla Twojego domu. Aby zapobiec przesiąkaniu wody do domu, upewnij się, że rury są zainstalowane w obszarze, który odprowadza prawidłowo.

Drenaż francuski

Wiele drenaży fundamentowych jest zaprojektowanych tak, aby prowadziły do światła dziennego. Jeśli jednak odpływ fundamentowy nie jest zainstalowany prawidłowo, może to prowadzić do infiltracji wody. W takich przypadkach bardziej opłacalną opcją jest przeniesienie odpływu w niższy obszar fundamentu. Dno rowu odpływowego nie powinno być głębsze niż linia poprowadzona od stopy pod kątem 45 stopni w dół. Ta technika może również powodować problemy z integralnością istniejącego fundamentu. Z tych powodów konsultacja z doświadczonym inżynierem fundamentów jest wysoce zalecana.

Francuski drenaż jest zwykle wykonany z czarnej falistej rury z tworzywa sztucznego. Materiał ten jest niedrogi i łatwo zginać, więc jest łatwy w instalacji. Rura jest wypełniona żwirem lub brudem. Jednak ta rura spustowa jest podatna na upadek, gdy ciężkie przedmioty są przenoszone nad nią. Nawet małe elementy wyposażenia mogą spowodować wystarczające ciśnienie, aby skompresować glebę i wypełnić rurę drenażową. Jeśli tak się stanie, cały fundament zostanie naruszony.

Przed rozpoczęciem projektu, upewnij się, że oznaczysz swoją własność gorącą linią „Call Before You Dig”, aby żadne podziemne linie użytkowe nie zostały naruszone podczas instalacji. Po zakończeniu pracy należy zasypać fundament, aby przywrócić oryginalny poziom gruntu. Nie zapomnij o użyciu taśmy ostrzegawczej i innych materiałów ochronnych. Po zakończeniu, będziesz z ulgą, że nie uszkodziłeś fundamentu.

Francuski drenaż to świetny sposób, aby zapobiec przedostawaniu się wody do piwnicy Twojego domu. Wykop jest wyłożony kamieniem lub żwirem i zawiera perforowaną rurę, która kieruje wodę z dala od fundamentów domu. Perforowana rura jest skierowana pod kątem w dół, aby zapewnić płynny drenaż. Można nawet przykryć ją tkaniną krajobrazową lub żwirem, aby zapobiec erozji. Należy również sprawdzić z lokalnymi urzędnikami budowlanymi o podziemnych usługach przed zainstalowaniem francuskiego drenażu.

Wewnętrzny system płytek drenażowych

Dobrym systemem drenażowym jest wewnętrzny system płytek drenażowych, który jest serią rur, które kierują wodę z dala od fundamentu domu i do studzienki, gdzie może być wypompowana przez pompę studzienną. O ile lustro wody nie jest niskie, ryzyko przesiąkania wody pod płytą jest bardzo wysokie. System ten jest stosunkowo niedrogi i łatwy do zainstalowania. Instalowanie go na początku budowy nowego domu jest doskonałym sposobem na ochronę fundamentu i domu przed uszkodzeniem przez wodę.

Wewnętrzne systemy płytek spustowych są bardziej powszechne niż zewnętrzne. Są one instalowane w obrębie fundamentu i prowadzone pod płytą podłogową. Rury prowadzą wody gruntowe z dala od domu. Zainstalowana pompa studzienna jest podłączona do studzienki, aby wyeliminować szkody wodne. W zależności od położenia geograficznego domu, można wybrać wewnętrzny lub zewnętrzny system płytek spustowych. Przed rozpoczęciem instalacji powinieneś mieć gotowe materiały. Pamiętaj, aby mieć swój jackhammer i skórzane rękawice handy.

Wewnętrzny system płytek drenażowych to świetny sposób, aby zapobiec wodzie gruntowej z wejściem do piwnicy lub przestrzeni pełzania. Choć niektóre domy nigdy nie będą go potrzebować, inne będą cierpieć na problemy z wodą z powodu szybkiego topnienia śniegu. Nawet jeśli twój dom jest zbudowany na wzgórzu, możesz nie mieć zainstalowanego systemu płytek odwadniających. Jeśli masz piwnicę, może to być szczególnie ważne podczas ulewnych deszczy lub szybkiego topnienia śniegu. I nie pozwól, aby myśl o wodzie przesiąkającej do domu przestraszyła cię.

W niektórych przypadkach zastrzyki mogą pomóc w naprawie problemów z fundamentami. Zastrzyki są konserwatywnym rozwiązaniem dla niektórych drobnych przecieków fundamentowych. Inną opcją jest zainstalowanie wewnętrznego systemu płytek spustowych, który działa w połączeniu z pompą studzienną. System ten pomaga uzyskać wodę z dala od fundamentu i uniknąć potencjalnych szkód strukturalnych. W przypadku, gdy Twój dom jest zbudowany na fundamencie blokowym, należy skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą w sprawie instalacji.

Technologia bezwykopowa

Technologia bezwykopowa jest skutecznym sposobem na zastąpienie istniejących lub przestarzałych drenaży fundamentowych. Konwencjonalne techniki obejmują wykopanie boku konstrukcji w celu uzyskania dostępu do odpływu. Metody te są drogie i czasochłonne. Jednak technologia bezwykopowa może sprawić, że praca pójdzie znacznie szybciej i bardziej opłacalnie. Jeśli musisz wymienić odpływ fundamentowy, będziesz potrzebował licencjonowanej firmy budowlanej do wykonania pracy bezwykopowej. Oto kilka zalet budowy bezwykopowej.

Naprawy linii kanalizacyjnej są powszechnym nagłym wypadkiem hydraulicznym. Złamane rury kanalizacyjne mogą spowodować zalanie w piwnicy. Ale zamiast kopać całą linię kanalizacyjną, aby rozwiązać problem, można użyć technologii bezwykopowej, aby zastąpić uszkodzoną część rury. Metoda ta jest przyjazna dla środowiska i może być bardziej opłacalna niż tradycyjne naprawy rur. Dzięki nowoczesnej technologii, proces ten może być wykonany w ułamku czasu, z minimalnym zakłóceniem krajobrazu.

Technologia bezwykopowa może być stosowana na wiele różnych sposobów. Jej podstawową zaletą jest to, że wymaga mniejszego naruszenia terenu. Oznacza to mniejszą liczbę pracowników i sprzętu. I, w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, szybciej przywróci krajobraz do stanu pierwotnego. Ponadto można ją stosować w miejscach, w których wykopy nie byłyby możliwe w inny sposób. Na przykład w sytuacjach, gdy rura musi zostać wymieniona pod jezdnią, może być użyta bez powodowania szkód w ziemi.

Technologia bezwykopowa jest skuteczna w przypadku różnych projektów hydraulicznych. Pozwala na specjalistyczny sprzęt i techniki do wymiany rur linii kanalizacyjnej, z minimalnym zakłóceniem krajobrazu. Technik użyje kamery lokalizatora, aby znaleźć lokalizację problemu, a następnie przeciągnie specjalny sprzęt przez starą linię i zastąpi istniejącą instalację rurową. Metoda ta jest wydajna, bezpieczna i przyjazna dla środowiska. Eliminuje również potrzebę ciągłego kopania w ziemi.

Zlewnia ługująca

Zlewnia ługująca to rodzaj zlewni, która służy do zbierania wody deszczowej, która spływa z fundamentu budynku. Jest ona podobna do kosza wychwytującego, ale jest zainstalowana w sąsiedztwie głębokiej studzienki wychwytującej. Głęboka studzienka służy jako urządzenie wstępne i zapobiega spływowi poprzez zapewnienie odwodnienia grawitacyjnego. Kombinacja zlewni/odpływowa zlewnia jest zwykle preferowana, ale nie jest konieczna. Wypłukiwane umywalki powinny być stosowane tylko w miejscach, gdzie gleby są wysoce przepuszczalne. Projektanci powinni przewidzieć bezpieczny przelew w glebach wokół tych zlewów.

Przed wykopaniem zlewu należy najpierw określić głębokość gruntu, na której będzie przebiegać rura odwadniająca. Można to określić poprzez wykopanie otworu testowego na dole rury odwadniającej. Otwór testowy powinien wskazywać, że dno zlewni jest 5 stóp poniżej poziomu. Jeśli tak nie jest, można wykonać testy perkolacyjne, aby sprawdzić jakość materiału. Wreszcie, należy zbudować ogrodzenie z bramą przed kopaniem.

Drenaż obwodowy

Drenaż obwodowy wokół fundamentu jest wymagany przez International Residential Code. Jest on wymagany wokół fundamentów betonowych lub murowanych, a także piaskowych i żwirowych. Płyty drenażowe mogą być używane do kierowania wody z dala od fundamentu i z dala od domu do rury spustowej, unikając ciśnienia hydrostatycznego przy ścianie fundamentowej. Rury spustowe mogą być wykonane ze sztywnej płytki spustowej, perforowanej rury plastikowej lub elastycznych płytek spustowych, ale należy zachować ostrożność, aby uniknąć zgniecenia rur podczas zasypywania.

Po wyrównaniu fundamentu należy umieścić koc żwirowy nad rurą spustową i zainstalować go na obwodzie fundamentu. Koc żwirowy powinien mieć co najmniej sześć cali grubości i powinien być równy z powierzchnią fundamentu. Aby przedłużyć żywotność systemu odwadniającego, należy wyrównać działkę tak, aby była nachylona pod kątem co najmniej jednego cala na osiem stóp. Podczas instalacji drenażu stóp, nachylenie rury powinno być między 1:50 a 1:100. Jeśli nachylenie jest mniejsze niż jeden cal na osiem stóp, rura będzie zbierać wodę na poziomie stopy. System drenażowy powinien następnie opadać w górę do studzienki, gdzie silnik elektryczny odprowadzi wodę do systemu kanalizacyjnego.

Oprócz wewnętrznych drenaży obwodowych można zainstalować dreny zewnętrzne. Odpływy te zbierają wodę z ziemi i kierują ją z dala od fundamentu. Wewnętrzne dreny obwodowe nie są idealnym rozwiązaniem, ponieważ odsłaniają stopy i pozwalają wodzie gruntowej przesiąkać do piwnicy. Gleba może prowadzić do ruchu fundamentu przez lata, a drenaż obwodowy może to spowodować. Jeśli nie masz odpływu zewnętrznego, powinieneś zainstalować pompę studzienną. Sześciocalowa linia powinna przenikać przez stopę fundamentową w pobliżu miejsca, w którym znajduje się studzienka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top