Modne fasady budynków

W świecie architektury często zdarza się, że zewnętrzne elementy budynków nie współgrają z ich wnętrzami. Marki luksusowe są bardzo skoncentrowane na dostarczaniu doświadczeń i mają silne relacje z konsumentami. Marki luksusowe prawdopodobnie będą się tego trzymać. Jednak należy również zauważyć, że fasady budynków często nie mają tego samego rodzaju dbałości o szczegóły, co wnętrza. Tutaj omówimy kilka strategii tworzenia modnych fasad budynków.

Ekstrakcja

Ubieranie budynku jest skutecznym sposobem na zaangażowanie się w społeczeństwo i poprawę atrakcyjności wizualnej budynku. Zastosowanie artystycznych zabiegów zewnętrznych może sprawić, że budynek przejdzie dramatyczną metamorfozę, zaoferuje wiele funkcji i zaangażuje się w otaczającą go społeczność. Jednym z przykładów jest projekt siedziby firmy Lafayette w Shantou w Chinach, który łączy produkcję tekstyliów z powierzchnią biurową i salonami wystawowymi. W konstrukcji tej zastosowano skręcone żebra brise soleil i beton z naprężeniami wtórnymi.

Przy projektowaniu fasady należy wziąć pod uwagę lokalizację budynku. Jeśli znajduje się on w bardziej tradycyjnej okolicy, wybierz fasadę budynku, która pasuje do istniejących budynków. Niektóre tradycyjne budynki handlowe, na przykład, chcą pasować do fasad pobliskich budynków. Kolor i projekt fasady budynku są również ważne. Użyte materiały powinny być wystarczająco trwałe, aby wytrzymać klimat panujący w okolicy. Oprócz trwałości, atrakcyjność wizualna jest istotna przy wyborze materiałów i komponentów.

Profile ekstrudowane są idealnym wyborem dla fasad budynków. Procesy wytłaczania pozwalają architektom na wybór różnorodnych kolorów i wzorów. Perforowana elewacja przypominająca koronkę to jeden z najnowszych trendów. Perforacje w materiale poprawiają wydajność cieplną i stanowią dodatkową warstwę ochronną. Metal jest również popularnym wyborem na okładziny wewnętrzne ze względu na swoją wszechstronność i łatwość wytwarzania.

„Miejski kamuflaż”

Widzimy go wszędzie: w naszych znakach ulicznych, w naszych ubraniach, nawet na elewacjach budynków. W rzeczywistości kamuflaż miejski na fasady budynków był używany od czasów starożytnych do ukrywania snajperów i myśliwych. Używanie żółtych kamizelek o wysokiej widoczności zaciera również granice między miastem i krajem, protestem i ratownictwem oraz porządkiem i chaosem. Zwraca również uwagę na kwestie społeczne i jest doskonałym starterem konwersacji.

Nowym trendem we współczesnej architekturze jest zasłanianie tradycyjnych fasad budynków nowoczesnymi fasadami. Technika ta jest najbardziej widoczna na Times Square na Manhattanie, który stał się jednym z najpopularniejszych przykładów maskowania fasad budynków. Konserwacja elewacji umożliwia zachowanie fasady budynku przy jednoczesnym dopuszczeniu nowej konstrukcji za nią. Jest to bardzo kosztowny projekt, który wymaga tymczasowego stężenia i wsparcia.

Ten styl projektowania został zastosowany na przykład w Stuttgarcie w Niemczech, gdzie wtapia się w otoczenie. Może być skuteczny w ukrywaniu nowoczesności, ponieważ ustanawia dysjunkcję między formą a treścią. Istnieją jednak pewne problemy z tą estetyką. W wielu przypadkach architektura kontekstualistyczna nie sprawdza się. Na przykład w przypadku hotelu WZ jardins, zewnętrzna blacha jest pomalowana pikselowanymi blokami koloru, które wtapiają się w otoczenie.

Rozważając miejski kamuflaż dla fasad budynków, projektanci muszą dokładnie przemyśleć kontekst projektu. Ogólnie rzecz biorąc, ludzi przyciągają budynki, które wtapiają się w otoczenie. Niektóre budynki są pokryte płytkami mozaikowymi lub nadrukami fotograficznymi, które tworzą subtelny efekt pikselizacji. Inne budynki są malowane farbą akrylową i wtapiają się w krajobraz. Budynek może być pokryty kilkoma warstwami farby, ale i tak będzie widoczny pod niektórymi kątami.

Zawijane fasady

Fasady budynków wymagają rozległej i rutynowej konserwacji. Szczególnie w zimniejszych regionach są one bardziej podatne na zniszczenie. Odpowiednie materiały i techniki mogą sprawić, że te struktury będą wyglądać jak nowe. W tym artykule podzielimy się kilkoma wskazówkami i sztuczkami dotyczącymi projektowania. Przyjrzyjmy się kilku przykładom. Na poniższych zdjęciach przedstawiono przykłady fasad budynków. Możesz je wykorzystać do przekształcenia własnego budynku. Możesz je również wykorzystać jako źródło inspiracji dla własnych projektów.

Odnowione budynki komercyjne w Tokio mają przypominającą wstęgę stalową fasadę zaprojektowaną przez Yoshihiro Amano. Pofałdowane kształty na konstrukcji nadają jej ostry wygląd. Architekci z pracowni AZL zaprojektowali również strukturę w środku lasu. Na fasadzie restauracji umieszczono drewnianą kratownicę. Innym przykładem fasady budynku jest fasada przedszkola. Została ona zaprojektowana z ponadwymiarowym oświetleniem oraz motywami organicznymi i kwiatowymi.

Fasady odgrywają również ważną rolę w kształtowaniu tożsamości dzielnicy. Mogą one wzmacniać lub odbiegać od tożsamości dzielnicy. Bez zastanowienia interpretujemy budynki poprzez ich fasady. Fasady są więc kluczowe dla architektów, projektantów i budowniczych. Ostatnie innowacje w projektowaniu fasad otworzyły nowe możliwości dla architektów i projektantów. Dzięki nowym technologiom fasady budynków mogą być bardziej energooszczędne. Mogą być wyjątkowe, wyróżniające się i przyjazne dla środowiska.

Zastanawia cię, ile zarabia architekt? Sprawdź: https://zarobki.com.pl/ile-zarabia-architekt

Budynki, które wychodzą na północ lub południe powinny mieć białą lub szarą fasadę. Rodzaj szkła użytego do wykonania elewacji jest ważny, ponieważ wpłynie na to, ile światła słonecznego może dostać się do budynku. Oprócz walorów estetycznych, materiał ten nie powinien zasłaniać widoków na wnętrze. Najlepszą opcją jest użycie tylko wysokiej jakości materiałów i unikanie tanich. Jeśli Twój budynek znajduje się w obszarze miejskim, zielone elementy mogą pomóc w stworzeniu atmosfery bioróżnorodności.

Kolorowe balkony

Kolor i kształt kolorowych balkonów na fasadach budynków od dawna fascynują architektów. Architekci XTU zaprojektowali w Paryżu apartamentowiec z balkonami dla wszystkich mieszkań. Balkony te wychodzą z zewnętrznej fasady budynku wzdłuż dziedzińca. Są one chronione przez podwójne szklane balustrady, tworząc fascynującą fasadę. Fasada ta oferuje mieszkańcom poczucie prywatności, dając jednocześnie wrażenie bycia na zewnątrz budynku.

Umieszczenie kolorowych balkonów na fasadach budynków może być świetnym sposobem na dodanie charakteru do budynku. Chociaż nie zawsze są one koniecznością w projekcie budynku, mogą dodać do ogólnej estetyki budynku. Mogą również dodać unikalny wygląd estetyczny do nowego lub starego budynku. Tutaj dwa balkony o różnych kątach umieszczono po przeciwnych stronach fasady budynku, rzucając na nią pasujące cienie.

Inny przykład kolorowych balkonów można znaleźć w hotelu Hesperia Bilbao w Madrycie. Na jego fasadzie znajduje się sześć balkonów w kształcie pudełek w różnych kolorach. Projekt ten został wykorzystany w celu przyciągnięcia uwagi i uczynienia hotelu punktem orientacyjnym. Wiele innych przykładów kolorowych balkonów na fasadach budynków można znaleźć w Hamburgu i Berlinie. Wystarczy upewnić się, aby sprawdzić iStock.com.

Oprócz funkcjonalności, balkony dodają wizualnego zainteresowania do fasady budynku. Balkony te mogą być również wykorzystywane jako kącik do czytania, siłownia na świeżym powietrzu lub scena na koncert. Oprócz wizualnego zainteresowania fasadą, kolorowe balkony mogą również dodać charakter do budynku. Ta cecha jest często pomijana na rzecz bardziej otwartych przestrzeni. Niezależnie od stylu architektonicznego budynku, jaskrawo kolorowy balkon przyciągnie uwagę i sprawi, że budynek będzie wyglądał bardziej atrakcyjnie.

Okładziny aluminiowe

Współcześnie aluminium jest najpopularniejszym materiałem do okładzinowania budynków. Jest lekkie, bardzo trwałe i ma doskonałą formowalność. Jest dostępne w szerokiej gamie kolorów i faktur. Materiał ten jest używany do tworzenia atrakcyjnych fasad zarówno dla wnętrz jak i przestrzeni zewnętrznych. Ponadto, jest łatwy w instalacji. Dostępne są różne rodzaje okładzin aluminiowych. Poniżej znajdują się niektóre korzyści z okładzin aluminiowych.

Aluminium jest wysoce energooszczędne i lekkie. Jest również bardzo odporny na korozję, i może być stosowany do poprawy oceny energetycznej starszych budynków. Nadaje się do recyklingu i może być ponownie wykorzystany w nieskończoność. Jest to zrównoważony i przyjazny dla środowiska materiał, który oferuje szeroki zakres korzyści estetycznych. Oprócz walorów estetycznych, aluminium jest doskonałym wyborem na okładziny budynków. Może zwiększyć estetykę budynku, izolować go i chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W przypadku budynków o skomplikowanych kształtach wysoce zalecane są blachy aluminiowe o grubości 0,3 mm lub większej. Cieńsze blachy mogą jednak sprawiać trudności w czyszczeniu zakrzywionych powierzchni. Okładziny aluminiowe są doskonałą opcją dla stylowych fasad i mogą być wykorzystywane w szerokim zakresie zastosowań. Nie ma ograniczeń co do liczby kolorów i wykończeń dostępnych dla aluminium. Jest to trwały i wszechstronny materiał, i można znaleźć odpowiedni dla swoich potrzeb i budżetu.

Choć aluminium jest trwałym i pięknym materiałem, wady aluminiowych okładzin są liczne. Oprócz tego, że jest niezwykle lekki, aluminium jest również podatne na zarysowania i wgniecenia. Może również korodować w niektórych środowiskach. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy rozważyć kilka czynników. Na przykład, czy musisz zapewnić, że twój budynek jest odporny na warunki atmosferyczne? Weź to pod uwagę przy wyborze materiału okładzinowego.

Modne fasady budynków

W świecie architektury często można zobaczyć zewnętrzne elementy budynków nie pasujące do ich wnętrz. Marki luksusowe są hiper skoncentrowane na dostarczaniu doświadczeń i mają silne relacje z konsumentami. Marki luksusowe prawdopodobnie będą się tego trzymać. Jednak należy również zauważyć, że fasady budynków często nie mają tego samego rodzaju dbałości o szczegóły, co wnętrza. Tutaj omówimy kilka strategii tworzenia modnych fasad budynków.

Ekstrakcja

Ubieranie budynku jest skutecznym sposobem na zaangażowanie się w społeczeństwo i poprawę atrakcyjności wizualnej budynku. Zastosowanie artystycznych zabiegów zewnętrznych może sprawić, że budynek przejdzie dramatyczną metamorfozę, zaoferuje wiele funkcji i zaangażuje się w otaczającą go społeczność. Jednym z przykładów jest projekt siedziby firmy Lafayette w Shantou w Chinach, który łączy produkcję tekstyliów z powierzchnią biurową i salonami wystawowymi. W konstrukcji tej zastosowano skręcone żebra brise soleil i beton z naprężeniami wtórnymi.

Przy projektowaniu fasady należy wziąć pod uwagę lokalizację budynku. Jeśli znajduje się on w bardziej tradycyjnej okolicy, wybierz fasadę budynku, która pasuje do istniejących budynków. Niektóre tradycyjne budynki handlowe, na przykład, chcą pasować do fasad pobliskich budynków. Kolor i projekt fasady budynku są również ważne. Użyte materiały powinny być wystarczająco trwałe, aby wytrzymać klimat panujący w okolicy. Oprócz trwałości, atrakcyjność wizualna jest istotna przy wyborze materiałów i komponentów.

Profile ekstrudowane są idealnym wyborem dla fasad budynków. Procesy wytłaczania pozwalają architektom na wybór różnorodnych kolorów i wzorów. Perforowana elewacja przypominająca koronkę to jeden z najnowszych trendów. Perforacje w materiale poprawiają wydajność cieplną i stanowią dodatkową warstwę ochronną. Metal jest również popularnym wyborem na okładziny wewnętrzne ze względu na swoją wszechstronność i łatwość wytwarzania.

„Miejski kamuflaż”

Widzimy go wszędzie: w naszych znakach ulicznych, w naszych ubraniach, nawet na elewacjach budynków. W rzeczywistości kamuflaż miejski na fasady budynków był używany od czasów starożytnych do ukrywania snajperów i myśliwych. Używanie żółtych kamizelek o wysokiej widoczności zaciera również granice między miastem i krajem, protestem i ratownictwem oraz porządkiem i chaosem. Zwraca również uwagę na kwestie społeczne i jest doskonałym starterem konwersacji.

Nowym trendem we współczesnej architekturze jest zasłanianie tradycyjnych fasad budynków nowoczesnymi fasadami. Technika ta jest najbardziej widoczna na Times Square na Manhattanie, który stał się jednym z najpopularniejszych przykładów maskowania fasad budynków. Konserwacja elewacji umożliwia zachowanie fasady budynku przy jednoczesnym dopuszczeniu nowej konstrukcji za nią. Jest to bardzo kosztowny projekt, który wymaga tymczasowego stężenia i wsparcia.

Ten styl projektowania został zastosowany na przykład w Stuttgarcie w Niemczech, gdzie wtapia się w otoczenie. Może być skuteczny w ukrywaniu nowoczesności, ponieważ ustanawia dysjunkcję między formą a treścią. Istnieją jednak pewne problemy z tą estetyką. W wielu przypadkach architektura kontekstualistyczna nie sprawdza się. Na przykład w przypadku hotelu WZ jardins, zewnętrzna blacha jest pomalowana pikselowanymi blokami koloru, które wtapiają się w otoczenie.

Rozważając miejski kamuflaż dla fasad budynków, projektanci muszą dokładnie przemyśleć kontekst projektu. Ogólnie rzecz biorąc, ludzi przyciągają budynki, które wtapiają się w otoczenie. Niektóre budynki są pokryte płytkami mozaikowymi lub nadrukami fotograficznymi, które tworzą subtelny efekt pikselizacji. Inne budynki są malowane farbą akrylową i wtapiają się w krajobraz. Budynek może być pokryty kilkoma warstwami farby, ale i tak będzie widoczny pod niektórymi kątami.

Zawijane fasady

Fasady budynków wymagają rozległej i rutynowej konserwacji. Szczególnie w zimniejszych regionach są one bardziej podatne na zniszczenie. Odpowiednie materiały i techniki mogą sprawić, że te struktury będą wyglądać jak nowe. W tym artykule podzielimy się kilkoma wskazówkami i sztuczkami dotyczącymi projektowania. Przyjrzyjmy się kilku przykładom. Na poniższych zdjęciach przedstawiono przykłady fasad budynków. Możesz je wykorzystać do przekształcenia własnego budynku. Możesz je również wykorzystać jako źródło inspiracji dla własnych projektów.

Odnowione budynki komercyjne w Tokio mają przypominającą wstęgę stalową fasadę zaprojektowaną przez Yoshihiro Amano. Pofałdowane kształty na konstrukcji nadają jej ostry wygląd. Architekci z pracowni AZL zaprojektowali również strukturę w środku lasu. Na fasadzie restauracji umieszczono drewnianą kratownicę. Innym przykładem fasady budynku jest fasada przedszkola. Została ona zaprojektowana z ponadwymiarowym oświetleniem oraz motywami organicznymi i kwiatowymi.

Fasady odgrywają również ważną rolę w kształtowaniu tożsamości dzielnicy. Mogą one wzmacniać lub odbiegać od tożsamości dzielnicy. Bez zastanowienia interpretujemy budynki poprzez ich fasady. Fasady są więc kluczowe dla architektów, projektantów i budowniczych. Ostatnie innowacje w projektowaniu fasad otworzyły nowe możliwości dla architektów i projektantów. Dzięki nowym technologiom fasady budynków mogą być bardziej energooszczędne. Mogą być wyjątkowe, wyróżniające się i przyjazne dla środowiska.

Budynki, które wychodzą na północ lub południe powinny mieć białą lub szarą fasadę. Rodzaj szkła użytego do wykonania elewacji jest ważny, ponieważ wpłynie na to, ile światła słonecznego może dostać się do budynku. Oprócz walorów estetycznych, materiał ten nie powinien zasłaniać widoków na wnętrze. Najlepszą opcją jest użycie tylko wysokiej jakości materiałów i unikanie tanich. Jeśli Twój budynek znajduje się w obszarze miejskim, zielone elementy mogą pomóc w stworzeniu atmosfery bioróżnorodności.

Kolorowe balkony

Kolor i kształt kolorowych balkonów na fasadach budynków od dawna fascynują architektów. Architekci XTU zaprojektowali w Paryżu apartamentowiec z balkonami dla wszystkich mieszkań. Balkony te wychodzą z zewnętrznej fasady budynku wzdłuż dziedzińca. Są one chronione przez podwójne szklane balustrady, tworząc fascynującą fasadę. Fasada ta oferuje mieszkańcom poczucie prywatności, dając jednocześnie wrażenie bycia na zewnątrz budynku.

Umieszczenie kolorowych balkonów na fasadach budynków może być świetnym sposobem na dodanie charakteru do budynku. Chociaż nie zawsze są one koniecznością w projekcie budynku, mogą dodać do ogólnej estetyki budynku. Mogą również dodać unikalny wygląd estetyczny do nowego lub starego budynku. Tutaj dwa balkony o różnych kątach umieszczono po przeciwnych stronach fasady budynku, rzucając na nią pasujące cienie.

Inny przykład kolorowych balkonów można znaleźć w hotelu Hesperia Bilbao w Madrycie. Na jego fasadzie znajduje się sześć balkonów w kształcie pudełek w różnych kolorach. Projekt ten został wykorzystany w celu przyciągnięcia uwagi i uczynienia hotelu punktem orientacyjnym. Wiele innych przykładów kolorowych balkonów na fasadach budynków można znaleźć w Hamburgu i Berlinie. Wystarczy upewnić się, aby sprawdzić iStock.com.

Oprócz funkcjonalności, balkony dodają wizualnego zainteresowania do fasady budynku. Balkony te mogą być również wykorzystywane jako kącik do czytania, siłownia na świeżym powietrzu lub scena na koncert. Oprócz wizualnego zainteresowania fasadą, kolorowe balkony mogą również dodać charakter do budynku. Ta cecha jest często pomijana na rzecz bardziej otwartych przestrzeni. Niezależnie od stylu architektonicznego budynku, jaskrawo kolorowy balkon przyciągnie uwagę i sprawi, że budynek będzie wyglądał bardziej atrakcyjnie.

Okładziny aluminiowe

Współcześnie aluminium jest najpopularniejszym materiałem do okładzinowania budynków. Jest lekkie, bardzo trwałe i ma doskonałą formowalność. Jest dostępne w szerokiej gamie kolorów i faktur. Materiał ten jest używany do tworzenia atrakcyjnych fasad zarówno dla wnętrz jak i przestrzeni zewnętrznych. Ponadto, jest łatwy w instalacji. Dostępne są różne rodzaje okładzin aluminiowych. Poniżej znajdują się niektóre korzyści z okładzin aluminiowych.

Aluminium jest wysoce energooszczędne i lekkie. Jest również bardzo odporny na korozję, i może być stosowany do poprawy oceny energetycznej starszych budynków. Nadaje się do recyklingu i może być ponownie wykorzystany w nieskończoność. Jest to zrównoważony i przyjazny dla środowiska materiał, który oferuje szeroki zakres korzyści estetycznych. Oprócz walorów estetycznych, aluminium jest doskonałym wyborem na okładziny budynków. Może zwiększyć estetykę budynku, izolować go i chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W przypadku budynków o skomplikowanych kształtach wysoce zalecane są blachy aluminiowe o grubości 0,3 mm lub większej. Cieńsze blachy mogą jednak sprawiać trudności w czyszczeniu zakrzywionych powierzchni. Okładziny aluminiowe są doskonałą opcją dla stylowych fasad i mogą być wykorzystywane w szerokim zakresie zastosowań. Nie ma ograniczeń co do liczby kolorów i wykończeń dostępnych dla aluminium. Jest to trwały i wszechstronny materiał, i można znaleźć odpowiedni dla swoich potrzeb i budżetu.

Choć aluminium jest trwałym i pięknym materiałem, wady aluminiowych okładzin są liczne. Oprócz tego, że jest niezwykle lekki, aluminium jest również podatne na zarysowania i wgniecenia. Może również korodować w niektórych środowiskach. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy rozważyć kilka czynników. Na przykład, czy musisz zapewnić, że twój budynek jest odporny na warunki atmosferyczne? Weź to pod uwagę przy wyborze materiału okładzinowego.

Modne fasady budynków

W świecie architektury często można zobaczyć zewnętrzne elementy budynków nie pasujące do ich wnętrz. Marki luksusowe są hiper skoncentrowane na dostarczaniu doświadczeń i mają silne relacje z konsumentami. Marki luksusowe prawdopodobnie będą się tego trzymać. Jednak należy również zauważyć, że fasady budynków często nie mają tego samego rodzaju dbałości o szczegóły, co wnętrza. Tutaj omówimy kilka strategii tworzenia modnych fasad budynków.

Ekstrakcja

Ubieranie budynku jest skutecznym sposobem na zaangażowanie się w społeczeństwo i poprawę atrakcyjności wizualnej budynku. Zastosowanie artystycznych zabiegów zewnętrznych może sprawić, że budynek przejdzie dramatyczną metamorfozę, zaoferuje wiele funkcji i zaangażuje się w otaczającą go społeczność. Jednym z przykładów jest projekt siedziby firmy Lafayette w Shantou w Chinach, który łączy produkcję tekstyliów z powierzchnią biurową i salonami wystawowymi. W konstrukcji tej zastosowano skręcone żebra brise soleil i beton z naprężeniami wtórnymi.

Przy projektowaniu fasady należy wziąć pod uwagę lokalizację budynku. Jeśli znajduje się on w bardziej tradycyjnej okolicy, wybierz fasadę budynku, która pasuje do istniejących budynków. Niektóre tradycyjne budynki handlowe, na przykład, chcą pasować do fasad pobliskich budynków. Kolor i projekt fasady budynku są również ważne. Użyte materiały powinny być wystarczająco trwałe, aby wytrzymać klimat panujący w okolicy. Oprócz trwałości, atrakcyjność wizualna jest istotna przy wyborze materiałów i komponentów.

Profile ekstrudowane są idealnym wyborem dla fasad budynków. Procesy wytłaczania pozwalają architektom na wybór różnorodnych kolorów i wzorów. Perforowana elewacja przypominająca koronkę to jeden z najnowszych trendów. Perforacje w materiale poprawiają wydajność cieplną i stanowią dodatkową warstwę ochronną. Metal jest również popularnym wyborem na okładziny wewnętrzne ze względu na swoją wszechstronność i łatwość wytwarzania.

„Miejski kamuflaż”

Widzimy go wszędzie: w naszych znakach ulicznych, w naszych ubraniach, nawet na elewacjach budynków. W rzeczywistości kamuflaż miejski na fasady budynków był używany od czasów starożytnych do ukrywania snajperów i myśliwych. Używanie żółtych kamizelek o wysokiej widoczności zaciera również granice między miastem i krajem, protestem i ratownictwem oraz porządkiem i chaosem. Zwraca również uwagę na kwestie społeczne i jest doskonałym starterem konwersacji.

Nowym trendem we współczesnej architekturze jest zasłanianie tradycyjnych fasad budynków nowoczesnymi fasadami. Technika ta jest najbardziej widoczna na Times Square na Manhattanie, który stał się jednym z najpopularniejszych przykładów maskowania fasad budynków. Konserwacja elewacji umożliwia zachowanie fasady budynku przy jednoczesnym dopuszczeniu nowej konstrukcji za nią. Jest to bardzo kosztowny projekt, który wymaga tymczasowego stężenia i wsparcia.

Ten styl projektowania został zastosowany na przykład w Stuttgarcie w Niemczech, gdzie wtapia się w otoczenie. Może być skuteczny w ukrywaniu nowoczesności, ponieważ ustanawia dysjunkcję między formą a treścią. Istnieją jednak pewne problemy z tą estetyką. W wielu przypadkach architektura kontekstualistyczna nie sprawdza się. Na przykład w przypadku hotelu WZ jardins, zewnętrzna blacha jest pomalowana pikselowanymi blokami koloru, które wtapiają się w otoczenie.

Rozważając miejski kamuflaż dla fasad budynków, projektanci muszą dokładnie przemyśleć kontekst projektu. Ogólnie rzecz biorąc, ludzi przyciągają budynki, które wtapiają się w otoczenie. Niektóre budynki są pokryte płytkami mozaikowymi lub nadrukami fotograficznymi, które tworzą subtelny efekt pikselizacji. Inne budynki są malowane farbą akrylową i wtapiają się w krajobraz. Budynek może być pokryty kilkoma warstwami farby, ale i tak będzie widoczny pod niektórymi kątami.

Zawijane fasady

Fasady budynków wymagają rozległej i rutynowej konserwacji. Szczególnie w zimniejszych regionach są one bardziej podatne na zniszczenie. Odpowiednie materiały i techniki mogą sprawić, że te struktury będą wyglądać jak nowe. W tym artykule podzielimy się kilkoma wskazówkami i sztuczkami dotyczącymi projektowania. Przyjrzyjmy się kilku przykładom. Na poniższych zdjęciach przedstawiono przykłady fasad budynków. Możesz je wykorzystać do przekształcenia własnego budynku. Możesz je również wykorzystać jako źródło inspiracji dla własnych projektów.

Odnowione budynki komercyjne w Tokio mają przypominającą wstęgę stalową fasadę zaprojektowaną przez Yoshihiro Amano. Pofałdowane kształty na konstrukcji nadają jej ostry wygląd. Architekci z pracowni AZL zaprojektowali również strukturę w środku lasu. Na fasadzie restauracji umieszczono drewnianą kratownicę. Innym przykładem fasady budynku jest fasada przedszkola. Została ona zaprojektowana z ponadwymiarowym oświetleniem oraz motywami organicznymi i kwiatowymi.

Fasady odgrywają również ważną rolę w kształtowaniu tożsamości dzielnicy. Mogą one wzmacniać lub odbiegać od tożsamości dzielnicy. Bez zastanowienia interpretujemy budynki poprzez ich fasady. Fasady są więc kluczowe dla architektów, projektantów i budowniczych. Ostatnie innowacje w projektowaniu fasad otworzyły nowe możliwości dla architektów i projektantów. Dzięki nowym technologiom fasady budynków mogą być bardziej energooszczędne. Mogą być wyjątkowe, wyróżniające się i przyjazne dla środowiska.

Budynki, które wychodzą na północ lub południe powinny mieć białą lub szarą fasadę. Rodzaj szkła użytego do wykonania elewacji jest ważny, ponieważ wpłynie na to, ile światła słonecznego może dostać się do budynku. Oprócz walorów estetycznych, materiał ten nie powinien zasłaniać widoków na wnętrze. Najlepszą opcją jest użycie tylko wysokiej jakości materiałów i unikanie tanich. Jeśli Twój budynek znajduje się w obszarze miejskim, zielone elementy mogą pomóc w stworzeniu atmosfery bioróżnorodności.

Kolorowe balkony

Kolor i kształt kolorowych balkonów na fasadach budynków od dawna fascynują architektów. Architekci XTU zaprojektowali w Paryżu apartamentowiec z balkonami dla wszystkich mieszkań. Balkony te wychodzą z zewnętrznej fasady budynku wzdłuż dziedzińca. Są one chronione przez podwójne szklane balustrady, tworząc fascynującą fasadę. Fasada ta oferuje mieszkańcom poczucie prywatności, dając jednocześnie wrażenie bycia na zewnątrz budynku.

Umieszczenie kolorowych balkonów na fasadach budynków może być świetnym sposobem na dodanie charakteru do budynku. Chociaż nie zawsze są one koniecznością w projekcie budynku, mogą dodać do ogólnej estetyki budynku. Mogą również dodać unikalny wygląd estetyczny do nowego lub starego budynku. Tutaj dwa balkony o różnych kątach umieszczono po przeciwnych stronach fasady budynku, rzucając na nią pasujące cienie.

Inny przykład kolorowych balkonów można znaleźć w hotelu Hesperia Bilbao w Madrycie. Na jego fasadzie znajduje się sześć balkonów w kształcie pudełek w różnych kolorach. Projekt ten został wykorzystany w celu przyciągnięcia uwagi i uczynienia hotelu punktem orientacyjnym. Wiele innych przykładów kolorowych balkonów na fasadach budynków można znaleźć w Hamburgu i Berlinie. Wystarczy upewnić się, aby sprawdzić iStock.com.

Oprócz funkcjonalności, balkony dodają wizualnego zainteresowania do fasady budynku. Balkony te mogą być również wykorzystywane jako kącik do czytania, siłownia na świeżym powietrzu lub scena na koncert. Oprócz wizualnego zainteresowania fasadą, kolorowe balkony mogą również dodać charakter do budynku. Ta cecha jest często pomijana na rzecz bardziej otwartych przestrzeni. Niezależnie od stylu architektonicznego budynku, jaskrawo kolorowy balkon przyciągnie uwagę i sprawi, że budynek będzie wyglądał bardziej atrakcyjnie.

Okładziny aluminiowe

Współcześnie aluminium jest najpopularniejszym materiałem do okładzinowania budynków. Jest lekkie, bardzo trwałe i ma doskonałą formowalność. Jest dostępne w szerokiej gamie kolorów i faktur. Materiał ten jest używany do tworzenia atrakcyjnych fasad zarówno dla wnętrz jak i przestrzeni zewnętrznych. Ponadto, jest łatwy w instalacji. Dostępne są różne rodzaje okładzin aluminiowych. Poniżej znajdują się niektóre korzyści z okładzin aluminiowych.

Aluminium jest wysoce energooszczędne i lekkie. Jest również bardzo odporny na korozję, i może być stosowany do poprawy oceny energetycznej starszych budynków. Nadaje się do recyklingu i może być ponownie wykorzystany w nieskończoność. Jest to zrównoważony i przyjazny dla środowiska materiał, który oferuje szeroki zakres korzyści estetycznych. Oprócz walorów estetycznych, aluminium jest doskonałym wyborem na okładziny budynków. Może zwiększyć estetykę budynku, izolować go i chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W przypadku budynków o skomplikowanych kształtach wysoce zalecane są blachy aluminiowe o grubości 0,3 mm lub większej. Cieńsze blachy mogą jednak sprawiać trudności w czyszczeniu zakrzywionych powierzchni. Okładziny aluminiowe są doskonałą opcją dla stylowych fasad i mogą być wykorzystywane w szerokim zakresie zastosowań. Nie ma ograniczeń co do liczby kolorów i wykończeń dostępnych dla aluminium. Jest to trwały i wszechstronny materiał, i można znaleźć odpowiedni dla swoich potrzeb i budżetu.

Choć aluminium jest trwałym i pięknym materiałem, wady aluminiowych okładzin są liczne. Oprócz tego, że jest niezwykle lekki, aluminium jest również podatne na zarysowania i wgniecenia. Może również korodować w niektórych środowiskach. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy rozważyć kilka czynników. Na przykład, czy musisz zapewnić, że twój budynek jest odporny na warunki atmosferyczne? Należy wziąć to pod uwagę przy wyborze materiału okładzinowego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top