Jak zbudować szopę z płyt betonowych

Betonowa ciężarówka może być zaparkowana w miejscu szopy i jeden niewykwalifikowany robotnik może położyć beton. Powinno to zająć mniej niż godzinę, aby zakończyć 10-by-12 stóp płyty. Aby zbudować solidną szopę, beton powinien być wzmocniony stalą zbrojeniową i barierą dla pary wodnej. Powinien być wystarczająco wytrzymały, aby chronić zawartość swojej szopy od wilgoci i gleby.

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z eksperciodciepla.pl

Koszt

Istnieją dwa sposoby obliczania kosztów szopy z płyt betonowych. Pierwsza metoda polega na użyciu kalkulatora betonu, dostępnego online lub na torbie Quikrete. Wystarczy wprowadzić wymiary projektu i pomnożyć przez grubość płyty, aby określić całkowitą kubaturę potrzebną. Szopa ma trzy podstawowe wymiary. Musisz określić ilość betonu potrzebne zgodnie z tymi pomiarami, i można znaleźć kalkulator na torbie Quikrete lub online.

Zależnie od ilości betonu, że wybierzesz, można zrobić podstawę szopy tak cienkie, jak 3 lub 4 cale. Większa szopa może wymagać 6 lub 8 cali betonu. Pamiętaj, że grubość bazy powinna odpowiadać grubości samej płyty. Jeśli budujesz szopę w umiarkowanym klimacie, płyta o grubości czterech cali będzie wystarczająca do wsparcia struktury, podczas gdy płyta o grubości sześciu do ośmiu cali jest wystarczająca dla większości szop.

Wielkość i waga przedmiotów do przechowywania wpłynie również na koszt betonowej płyty. Podłoga szopy 10×12 wymaga czterdziestu stóp sześciennych betonu, lub jeden jard. Koszt betonowej płyty dla szopy jest około 400 dolarów przed podatkiem i dostawą. Jeśli chcesz dodatkową ochronę dla swojej szopie, rozważyć powłokę epoksydową lub dodatkowego uszczelniacza, które mogą dodać do dodatkowych 1500 dolarów do 3150 dolarów.

Dla małej szopie, betonowa płyta może kosztować tak mało, jak 3.360 dolarów, a większa szopa może kosztować do 28.000 dolarów. Dla średniej wielkości szopy, cztery do pięciu cali płyty kosztują około 4.320 dolarów, a duża szopa może kosztować do 12.480 dolarów. Jeśli zdecydujesz się zatrudnić wykonawcę płyt betonowych, upewnij się, że otrzymasz trzy oferty. Upewnij się, aby uwzględnić wszystkie niezbędne szczegóły, w tym nachylone lub stopniowane powierzchnie do pomocy drenaż i łatwy dostęp ciężarówka do dumpingu betonu.

Opcje bazowe

Bloki betonowe lub płyta betonowa są zarówno odpowiednie podstawy dla betonowej szopie płyty. Bloki betonowe mają tę zaletę, że są stosunkowo łatwe do przenoszenia i mogą być połączone z konstrukcją drewnianą. Podczas instalacji betonowej szopie płyty, istotne jest, że podstawa jest solidna, poziom, i wolne od wszelkich przeszkód. Płyta betonowa jest zdecydowanie najbardziej trwałe struktury podstawy, i jest najbardziej przyjazny dla środowiska opcja. Jednak wymaga to trochę wiedzy i będzie wymagać pomocy profesjonalisty.

Innym dobrym wyborem jest zainstalowanie betonowego fundamentu molo. Wymagają one podstawy, która wznosi szopę około 6 „od ziemi, ale również umożliwić instalację elektrycznych skrzynek przyłączeniowych i kabli pod podłogą. Dla zimnego klimatu, betonowe mola będzie wymagać wykopania głębszej dziury niż tradycyjny fundament szopy płyty betonowej. W tym przypadku może być konieczne zainstalowanie tkaniny krajobrazowej lub żwiru, aby zapobiec rozwojowi wzrostu pod betonową płytą.

Drugą najczęstszą opcją bazową jest drewniana rama i fundament żwirowy. Ta opcja jest elastyczna i pozwala zbudować szopę na poziomie ziemi, a także na niewielkim zboczu. Może trzeba będzie dodać więcej żwiru do podstawy dla dodatkowego wsparcia, i może trzeba wykopać ziemię pierwszy przed dodaniem żwiru. Podczas gdy ramy drewniane i żwir nie są tak trwałe jak płyty betonowe, nadal oferują doskonały drenaż. Może być również konieczne wynajęcie lasera, aby ustawić poziom fundamentu na płaskiej powierzchni.

Innym wyborem jest kostka brukowa, które są lekkie, ale wystarczająco wytrzymałe, aby wspierać ciężar szopy z płytą betonową. Kamienie są stosunkowo łatwe do zainstalowania, a nawet mogą utrzymać ciężkie przedmioty, takie jak maszyny ogrodnicze. Chociaż kostka brukowa nie jest tak ekologiczna jak beton, będzie trwać dłużej niż płyta betonowa. Poza tym, kostka brukowa może być również ustawiona na żwirze lub betonie, co zmniejszy Twój wpływ na środowisko.

Strzemiona

Aby zbudować szopę z płyt betonowych, zacznij od przygotowania podstawy. Wykop dziurę, przenieś kamienie na miejsce i zagęść je. Następnie umieść boczne formy dla betonu, aby odpocząć przed. Użyj 5×1 „drewno do tworzenia form krawędzi, które rozciągają się około jednego cala do kamienia poniżej. Te płyty będą zapobiegać wszelkim ruchom podczas procesu zalewania. Gdy deskowanie jest ustawiony, można dodać podłoże drewna.

Jeśli masz betonową płytę, można zainstalować strzemiona cast-in zakotwiczyć szopie do fundacji. Są one przeznaczone do zainstalowania w betonowej płycie przed betonem twardnieje. Po zainstalowaniu, strzemiona stają się częścią płyty i nie mogą być usunięte. Ponieważ są one integralną częścią fundamentu, muszą być zainstalowane przed szopa jest umieścić. Ten rodzaj kotwienia jest najłatwiejszy do zainstalowania, ale może powodować dużo bałaganu.

Jeśli budujesz szopę na betonowej płycie, będziesz chciał wybrać odpowiednią śrubę kotwiczną. To musi być wystarczająco długi, aby przeniknąć do betonu i przejść przez płytę progową. Upewnij się, że wybierzesz śrubę kotwiącą z dużą ilością miejsca na podkładkę i nakrętkę. Następnie, upewnij się, że przestrzeń śruby co najmniej 12 cali od siebie, a najlepiej sześć stóp od siebie. Pamiętaj, że dwie śruby na stronę będą wystarczające dla podstawy szopy z płytą betonową.

Jeśli nie chcesz spędzać czasu i pieniędzy, aby zainstalować strzemiona, możesz użyć śrub na wsporniki. Są one łatwe w montażu i wymagają bardzo niewielkiej konserwacji, ale są też najsłabsze z trzech. Oprócz śrub, dynabolty uszkadzają również beton i powodują, że otwór staje się większy. Ponadto, jeśli beton się kruszy, dynabolty stracą przyczepność i rozpadną się.

Dynabolty

Jeśli zastanawiasz się, jak zbudować szopę z płyt betonowych, możesz użyć śrub chemset, które są silnym epoksydem. Śruby te służą do mocowania słupków, ale możesz też użyć zwykłej nakrętki. Metoda chemset jest bardziej bezpieczny i zapewnia mocniejszy uchwyt. To zajmie więcej czasu, aby zakończyć, ale to jest warte dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Dynabolts są łatwe do zainstalowania i wymagają minimalnej konserwacji, ale są najsłabsze metody. Aby zainstalować jeden, wykonawca będzie wiercić dziurę w betonowej płycie, a następnie umieścić w dynabolts. Następnie, jak wątek dokręca, dynabolt rozszerza, gryząc w betonie. Jednak proces ten może spowodować, że beton się kruszy, co może prowadzić do problemów strukturalnych.

Jeśli używasz dynabolts, ważne jest, aby zapewnić, że masz wystarczająco dużo betonu. Korzystanie dynabolts zabezpieczyć swoją szopę do ziemi jest dobrym pomysłem, ale najlepiej jest sprawdzić na płaskiej powierzchni przed wylaniem betonu. W przeciwnym razie Twoja szopa może się zawalić lub zostać uszkodzona przez burze. To jest, gdzie vermaseal przychodzi.

Jeśli budujesz małą szopę, to możesz użyć mniejszej płyty betonowej, a następnie wzmocnić podłogę siatką stalową lub ocynkowanym drutem z kurczaka. Gdy płyty betonowe zastygną, są one następnie dynabolowane do szopy. Objętość sześcienna betonu wymagana jest na podstawie całkowitej długości x szerokości x grubości (50mm).

Systemy siatek plastikowych

Dla dużych szop z płytami betonowymi, możesz rozważyć użycie betonowego mola. Chociaż jest to nieco bardziej pracochłonne niż inne opcje, jest to niezwykle solidny i długotrwały fundament. Wystarczy wlać beton do otworów wywierconych w ziemi. Pamiętaj, aby umieścić otwory poza linią mrozu, aby zapobiec frost heave. Jeśli planujesz użyć tego fundamentu, musisz zapewnić, że jest wyrównany przed rozpoczęciem budowy.

System siatki z tworzywa sztucznego jest łatwy w instalacji. Zatrzaskuje się w miejscu łatwo i może być umieszczony w dowolnym miejscu. Ponieważ plastikowe systemy kratowe są lekkie, są łatwe w obsłudze. Fundamenty te posiadają również komórki powietrzne, które pomogą utrzymać szopę w suchości. W przeciwieństwie do betonu, plastikowe systemy kratowe nie zapadają się w ziemię, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla struktur zewnętrznych. I mogą być zainstalowane w krótszym czasie niż konwencjonalny fundament betonowy.

Plastikowe systemy kratowe są świetną alternatywą dla płyt chodnikowych. Podstawy te są lekkie i trwałe, a także łatwe do zainstalowania na wszystkich rodzajach powierzchni. Należy tylko pamiętać o wyrównaniu podłogi przed ułożeniem kratek. Jeśli martwisz się o przenoszenie wilgoci z płyty na plastikowe kratki, możesz również zdecydować się na plastikowe systemy prowadnic, które przypinają się bezpośrednio do drewnianych belek podłogowych szopy. System plastikowej siatki może być bardzo skuteczny w ochronie szopy przed wilgocią.

Jeśli planujesz zbudować płytę dwukierunkową, będziesz chciał się upewnić, że struktura może obsłużyć ciężar płyty. W ten sposób nie będzie pękać lub dzielić. Inną opcją wsparcia płyty jest użycie systemu siatki z polistyrenu ekspandowanego zamiast bloków betonowych. Te systemy kratowe zmniejszą wagę płyty betonowej i mają pozytywny wpływ na fundamenty nośne i ściany.

Jak zbudować szopę z płyt betonowych

Ciężarówka z betonem może być zaparkowana w miejscu szopy i jeden niewykwalifikowany robotnik może położyć beton. To powinno zająć mniej niż godzinę, aby zakończyć 10-by-12 stóp płyty. Aby zbudować solidną szopę, beton powinien być wzmocniony stalą zbrojeniową i barierą dla pary wodnej. Powinien być wystarczająco wytrzymały, aby chronić zawartość swojej szopy od wilgoci i gleby.

Koszt

Istnieją dwa sposoby obliczania kosztów szopy z płyt betonowych. Pierwsza metoda polega na użyciu kalkulatora betonu, dostępnego online lub na torbie Quikrete. Wystarczy wprowadzić wymiary projektu i pomnożyć przez grubość płyty, aby określić całkowitą kubaturę potrzebną. Szopa ma trzy podstawowe wymiary. Musisz określić ilość betonu potrzebne zgodnie z tymi pomiarami, i można znaleźć kalkulator na torbie Quikrete lub online.

Zależnie od ilości betonu, że wybierzesz, można zrobić podstawę szopy tak cienkie, jak 3 lub 4 cale. Większa szopa może wymagać 6 lub 8 cali betonu. Pamiętaj, że grubość bazy powinna odpowiadać grubości samej płyty. Jeśli budujesz szopę w umiarkowanym klimacie, płyta o grubości czterech cali będzie wystarczająca do wsparcia struktury, podczas gdy płyta o grubości sześciu do ośmiu cali jest wystarczająca dla większości szop.

Wielkość i waga przedmiotów do przechowywania wpłynie również na koszt betonowej płyty. Podłoga szopy 10×12 wymaga czterdziestu stóp sześciennych betonu, lub jeden jard. Koszt betonowej płyty dla szopy jest około 400 dolarów przed podatkiem i dostawą. Jeśli chcesz dodatkową ochronę dla swojej szopie, rozważyć powłokę epoksydową lub dodatkowego uszczelniacza, które mogą dodać do dodatkowych 1500 dolarów do 3150 dolarów.

Dla małej szopie, betonowa płyta może kosztować tak mało, jak 3.360 dolarów, a większa szopa może kosztować do 28.000 dolarów. Dla średniej wielkości szopy, cztery do pięciu cali płyty kosztują około 4.320 dolarów, a duża szopa może kosztować do 12.480 dolarów. Jeśli zdecydujesz się zatrudnić wykonawcę płyt betonowych, upewnij się, że otrzymasz trzy oferty. Upewnij się, aby uwzględnić wszystkie niezbędne szczegóły, w tym nachylone lub stopniowane powierzchnie do pomocy drenaż i łatwy dostęp ciężarówka do dumpingu betonu.

Opcje bazowe

Bloki betonowe lub płyta betonowa są zarówno odpowiednie podstawy dla betonowej szopie płyty. Bloki betonowe mają tę zaletę, że są stosunkowo łatwe do przenoszenia i mogą być połączone z konstrukcją drewnianą. Podczas instalacji betonowej szopie płyty, istotne jest, że podstawa jest solidna, poziom, i wolne od wszelkich przeszkód. Płyta betonowa jest zdecydowanie najbardziej trwałe struktury podstawy, i jest najbardziej przyjazny dla środowiska opcja. Jednak wymaga to trochę wiedzy i będzie wymagać pomocy profesjonalisty.

Innym dobrym wyborem jest zainstalowanie betonowego fundamentu molo. Wymagają one podstawy, która wznosi szopę około 6 „od ziemi, ale również umożliwić instalację elektrycznych skrzynek przyłączeniowych i kabli pod podłogą. Dla zimnego klimatu, betonowe mola będzie wymagać wykopania głębszej dziury niż tradycyjny fundament szopy płyty betonowej. W tym przypadku może być konieczne zainstalowanie tkaniny krajobrazowej lub żwiru, aby zapobiec rozwojowi wzrostu pod betonową płytą.

Drugą najczęstszą opcją bazową jest drewniana rama i fundament żwirowy. Ta opcja jest elastyczna i pozwala zbudować szopę na poziomie ziemi, a także na niewielkim zboczu. Może trzeba będzie dodać więcej żwiru do podstawy dla dodatkowego wsparcia, i może trzeba wykopać ziemię pierwszy przed dodaniem żwiru. Podczas gdy ramy drewniane i żwir nie są tak trwałe jak płyty betonowe, nadal oferują doskonały drenaż. Może być również konieczne wynajęcie lasera, aby ustawić poziom fundamentu na płaskiej powierzchni.

Innym wyborem jest kostka brukowa, które są lekkie, ale wystarczająco wytrzymałe, aby wspierać ciężar szopy z płytą betonową. Kamienie są stosunkowo łatwe do zainstalowania, a nawet mogą utrzymać ciężkie przedmioty, takie jak maszyny ogrodnicze. Chociaż kostka brukowa nie jest tak ekologiczna jak beton, będzie trwać dłużej niż płyta betonowa. Poza tym, kostka brukowa może być również ustawiona na żwirze lub betonie, co zmniejszy Twój wpływ na środowisko.

Strzemiona

Aby zbudować szopę z płyt betonowych, zacznij od przygotowania podstawy. Wykop dziurę, przenieś kamienie na miejsce i zagęść je. Następnie umieść boczne formy dla betonu, aby odpocząć przed. Użyj 5×1 „drewno do tworzenia form krawędzi, które rozciągają się około jednego cala do kamienia poniżej. Te płyty będą zapobiegać wszelkim ruchom podczas procesu zalewania. Gdy deskowanie jest ustawiony, można dodać podłoże drewna.

Jeśli masz betonową płytę, można zainstalować strzemiona cast-in zakotwiczyć szopie do fundacji. Są one przeznaczone do zainstalowania w betonowej płycie przed betonem twardnieje. Po zainstalowaniu, strzemiona stają się częścią płyty i nie mogą być usunięte. Ponieważ są one integralną częścią fundamentu, muszą być zainstalowane przed szopa jest umieścić. Ten rodzaj kotwienia jest najłatwiejszy do zainstalowania, ale może powodować dużo bałaganu.

Jeśli budujesz szopę na betonowej płycie, będziesz chciał wybrać odpowiednią śrubę kotwiczną. To musi być wystarczająco długi, aby przeniknąć do betonu i przejść przez płytę progową. Upewnij się, że wybierzesz śrubę kotwiącą z dużą ilością miejsca na podkładkę i nakrętkę. Następnie, upewnij się, że przestrzeń śruby co najmniej 12 cali od siebie, a najlepiej sześć stóp od siebie. Pamiętaj, że dwie śruby na stronę będą wystarczające dla podstawy szopy z płytą betonową.

Jeśli nie chcesz spędzać czasu i pieniędzy, aby zainstalować strzemiona, możesz użyć śrub na wsporniki. Są one łatwe w montażu i wymagają bardzo niewielkiej konserwacji, ale są też najsłabsze z trzech. Oprócz śrub, dynabolty uszkadzają również beton i powodują, że otwór staje się większy. Ponadto, jeśli beton się kruszy, dynabolty stracą przyczepność i rozpadną się.

Dynabolty

Jeśli zastanawiasz się, jak zbudować szopę z płyt betonowych, możesz użyć śrub chemset, które są silnym epoksydem. Śruby te służą do mocowania słupków, ale możesz też użyć zwykłej nakrętki. Metoda chemset jest bardziej bezpieczny i zapewnia mocniejszy uchwyt. To zajmie więcej czasu, aby zakończyć, ale to jest warte dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Dynabolts są łatwe do zainstalowania i wymagają minimalnej konserwacji, ale są najsłabsze metody. Aby zainstalować jeden, wykonawca będzie wiercić dziurę w betonowej płycie, a następnie umieścić w dynabolts. Następnie, jak wątek dokręca, dynabolt rozszerza, gryząc w betonie. Jednak proces ten może spowodować, że beton się kruszy, co może prowadzić do problemów strukturalnych.

Jeśli używasz dynabolts, ważne jest, aby zapewnić, że masz wystarczająco dużo betonu. Korzystanie dynabolts zabezpieczyć swoją szopę do ziemi jest dobrym pomysłem, ale najlepiej jest sprawdzić na płaskiej powierzchni przed wylaniem betonu. W przeciwnym razie Twoja szopa może się zawalić lub zostać uszkodzona przez burze. To jest, gdzie vermaseal przychodzi.

Jeśli budujesz małą szopę, to możesz użyć mniejszej płyty betonowej, a następnie wzmocnić podłogę siatką stalową lub ocynkowanym drutem z kurczaka. Gdy płyty betonowe zastygną, są one następnie dynabolowane do szopy. Objętość sześcienna betonu wymagana jest na podstawie całkowitej długości x szerokości x grubości (50mm).

Systemy siatek plastikowych

Dla dużych szop z płytami betonowymi, możesz rozważyć użycie betonowego mola. Chociaż jest to nieco bardziej pracochłonne niż inne opcje, jest to niezwykle solidny i długotrwały fundament. Wystarczy wlać beton do otworów wywierconych w ziemi. Pamiętaj, aby umieścić otwory poza linią mrozu, aby zapobiec frost heave. Jeśli planujesz użyć tego fundamentu, musisz zapewnić, że jest wyrównany przed rozpoczęciem budowy.

System siatki z tworzywa sztucznego jest łatwy w instalacji. Zatrzaskuje się w miejscu łatwo i może być umieszczony w dowolnym miejscu. Ponieważ plastikowe systemy kratowe są lekkie, są łatwe w obsłudze. Fundamenty te posiadają również komórki powietrzne, które pomogą utrzymać szopę w suchości. W przeciwieństwie do betonu, plastikowe systemy kratowe nie zapadają się w ziemię, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla struktur zewnętrznych. I mogą być zainstalowane w krótszym czasie niż konwencjonalny fundament betonowy.

Plastikowe systemy kratowe są świetną alternatywą dla płyt chodnikowych. Podstawy te są lekkie i trwałe, a także łatwe do zainstalowania na wszystkich rodzajach powierzchni. Należy tylko pamiętać o wyrównaniu podłogi przed ułożeniem kratek. Jeśli martwisz się o przenoszenie wilgoci z płyty na plastikowe kratki, możesz również zdecydować się na plastikowe systemy prowadnic, które przypinają się bezpośrednio do drewnianych belek podłogowych szopy. System plastikowej siatki może być bardzo skuteczny w ochronie szopy przed wilgocią.

Jeśli planujesz zbudować płytę dwukierunkową, będziesz chciał się upewnić, że struktura może obsłużyć ciężar płyty. W ten sposób nie będzie pękać lub dzielić. Inną opcją wsparcia płyty jest użycie systemu siatki z polistyrenu ekspandowanego zamiast bloków betonowych. Te systemy kratowe zmniejszą wagę płyty betonowej i będą miały pozytywny wpływ na fundamenty i ściany nośne.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top